خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری ۸۰ هزار بیمار کرونایی در کشور/ هفته آینده شرایط بهتر می شود

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم جان بابایی بعدازظهر جمعه در بازدید از بیمارستان کلاله در جمع خبرنگاران اظهارکرد: وضعیت کرونا در گلستان در چند روز گذشته پایدار شده و البته برای قضاوت زود است.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر ۵۰ هزار بیمار کرونایی در کشور بستری بوده و بیش از ۳۰ هزار نفر هم روزانه به صورت بستری موقت، خدمات دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: در برخی از استان‌ها مانند اصفهان، فارس و خراسان رضوی روند افزایشی همچنان ادامه دارد و بقیه استان‌ها به ثبات رسیده‌اند.

جان بابایی ادامه داد: روند ابتلاء به کرونا در بیشتر نقاط کشور ثابت شده اما با توجه به مناسبت‌ها نمی‌توان با قطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از نظر زیرساختی تمام تلاش ما این است که مردم مشکلی از نظر تخت‌های بیمارستانی نداشته باشند و با توزیع دستگاه‌های اکسیژن ساز مشکل حادی در این زمینه نداشتیم.

وی با بیان اینکه مؤثرترین اقدام درمانی اکسیژن درمانی بیان کرد: با حمایت دولت، ستاد اجرایی فرمان و بنیاد مستضعفان تانک و کپسول‌های اکسیژن رسان تأمین و به استان‌ها اختصاص یافت و امیدواریم در هفته آینده شرایط بهتر شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا