خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۵۱۹بیمار جدید مبتلا به کرونا بستری شدند/۴۱ نفر در فارس جان باختند

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرسول همتی با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۲۸۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۶۰ هزار و ۲۷۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۴۱ هزار و ۸۲۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۸ هزار و ۲۱۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۸۸ هزار و ۴۹۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او با بستری ۵۱۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علائم را هم اکنون در بیمارستان‌های استان نیز، پنج هزار و ۲۰۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۴۲۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۴۱ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۸۰۸ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۳۸ هزار و ۱۸۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او با تاکید بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در ایام عزاداری محرم و صفر، از مردم خواست تا برای حفظ سلامتی خود و اطرافیان، اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، رعایت کردن فاصله فیزیکی با دیگران و پرهیز از حضور در تجمعات، دورهمی های خانوادگی و مراسم‌های ختم را جدی بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا