خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۳۲مبتلا به کرونا در فارس جان باختند/لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح الله حسینی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام جان باختن ۳۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۹۳۴ نفر عنوان کرد.

وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۲۰۹ هزار و ۸۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۶۷ هزار و ۴۲۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۴۶ هزار و ۸۸۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سی هزار و ۲۴۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۹۷ هزار و ۶۶۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۳۴۶ هزار و ۳۴۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه ۵۶۷ بیمار جدید و دارای علائم کرونا ویروس در بیمارستان‌های بستری هستند، افزود: در حال حاضر پنج هزار و ۷۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۲۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر حسینی با اشاره به گزارش‌هایی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر روند نزولی موج پنجم کرونا در برخی از نقاط کشور، اظهار کرد: طبق اطلاعات علمی، گزارش روند نزولی موج پنجم کرونا در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، در حال حاضر در سطح آماری است و در سطح بالینی مشاهده نشده، بنابراین هموطنان نباید با این شنیده‌ها تشویق به ساده انگاری در برابر کرونا ویروس شوند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه افزود: حتی اگر موج پنجم نزولی باشد، باید برای حفظ جان خود و عزیزانمان، دقت بیشتری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا