خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ثبت چند مورد ابتلا به بیماری قارچ سیاه در زنجان

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: در حال حاضر واکسیناسیون افراد بالای ۴۳ سال در استان زنجان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون گروه سنی ۳۰ سال هنوز اعلام نشده است، اظهار کرد: طی روزهای آینده روند واکسیناسیون افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از ثبت چند مورد قارچ سیاه به عنوان یکی از عوارض بیماری کرونا در استان زنجان خبرداد و گفت: این افراد تحت درمان هستند که بسیار جزئی بوده است و مواردی از ویروس قارچ سیاه دراستان زنجان ثبت شده است که به عنوان یکی از عوارض بیماری کرونا است.

قزلباش تاکید کرد: برای واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال در روستاها و مناطق صعب العبور در آینده برنامه داریم که طبق زمانبندی اعلام می‌شود.

وی گفت: در صورت مبتلا شدن افراد درمان‌های مؤثر برای بیماران انجام می‌شود و واکسیناسیون نیز موجب کاهش بیماری در مجامع می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ابراز داشت: تولید واکسن مراحل تعریف شده دارد و هر فاز بر اساس استانداردهای جهانی اجرا می‌شود.

قزلباش افزود: پس از گذشت دو سال شکل ویروس کرونا پیچیده شده و واکسن تنها ابزار موجود در دست بشر بوده که تاکنون تأثیر بسیار خوبی در کاهش فوتی‌ها داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا