خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

هیئت‌های مذهبی باید در جهت رفع مشکلات جامعه قدم بردارند

حجت‌الاسلام سید رئوف تقوی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اقدامات اجتماعی هیئت‌ها مذهبی اذعان کرد: اخیراً هیئت‌ها مذهبی توجه بیشتری به جامعه دارند و خیلی از آن‌ها در تهیه بسته‌ها معیشتی به خصو در شرایط کرونا قدم برداشته‌اند.

این کارشناس مذهبی اظهار کرد: با توجه به اقدامات اجتماعی هیئت‌ها و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی آسیب‌ها در فضا مذهبی و هیئت رو به کاش رفته و ناچیز است.

وی تاکید کرد: از جمله این اقدامات اجتماعی توجه و شناسایی نیازمندان توأم با عزاداری، مشارکت در تهیه جهیزیه و کمک به ازدواج جوانان است که پیش از این آن گونه که باید به این مسائل توجه نمی‌شد.

تقوی با اشاره به اینکه باید به هیئت‌ها بها داده‌شود، ابراز کرد: هیئت‌ها توانایی انجام فعالیت‌ها اجتماعی و بزرگ را دارند اما باید به آن‌ها فرصت و بها داده شود.

وی افزود: همان طور که تمام دغدغه اهل‌بیت مردم بودند، هیئت‌ها عزاداری نیز باید تمام دغدغه خود را مردم قرار دهند.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: اگر این فعالیت‌ها اجتماعی گسترده شده و در فضا مجازی و جامعه به مسائل و مشکلات روز گره بخورد و در قالب عملیات‌های اجرایی در خصوص حوزه‌های گوناگون باشد، در آینده شاهد نتایج برجسته‌ای در کاهش آسیب‌ها اجتماعی و افزایش همدلی بین جامعه و هیئت خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا