خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کاهش سرعت واگیری کرونا در خراسان جنوبی/محدودیت ها رعایت شود

غلامرضا شریف زاده در گفت و گو با مهر با اشاره به وضعیت کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: تحلیل‌های آماری نشان دهنده کاهش میزان موارد مثبت و بستری کرونا طی سه روز گذشته است.

وی ادامه داد: طی پنج روز نخست شهریور ماه، موارد مثبت کرونا در تمام روزها بالای ۴۰۰ نفر بوده که این میزان در سه روز اخیر به زیر ۳۶۰ نفر کاهش یافته است.

شریف زاده بیان کرد: همچنین بیشترین میزان بستری کرونا با ۴۹۱ مورد مربوط به اول شهریور ماه جاری بوده که این میزان در سوم شهریور ماه چهار درصد کاهش یافته است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی افزود: این میزان کاهش‌ها به معنای بهتر شدن شرایط کرونا در استان نیست چراکه نسبت به اول مرداد ماه در موارد مثبت و بستری افزایش داشته‌ایم.

وی کاهش این آمارها را نتیجه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های کرونایی دانست و بیان کرد: امید است با ادامه روند رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و محدودیت‌ها، طی هفته‌های آینده شاهد کاهش بیشتر موارد کرونا در استان باشیم.

شریف زاده با اشاره به وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان بیان کرد: در حال حاضر واکسیناسیون گروه جدیدی در استان اعلام نشده است.

وی ادامه داد: قرار بر این است واکسیناسیون گروه‌های اعلام شده تکمیل شود و تا زمان تکمیل شدن واکسیناسیون این گروه‌ها، گروه جدیدی اعلام نخواهد شد.

شریف زاده بیان کرد: به محض اینکه سرعت تامین واکسن افزایش یابد قطعاً گروه‌های شغلی هم اعلام می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا