خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۴۲ بیمار کرونایی جدید در شاهرود و میامی بستری شدند

احسان بینش در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای چهارشنبه ۴۲ بیمار در مجموعه‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بر اثر تشخیص کرونای قطعی بستری شدند، تاکید کرد: آمارها نشان می‌دهد که همچنان وضعیت بیماری کرونا در شاهرود و میامی وخیم است.

وی با بیان اینکه ۲۲۶ نفر هم اکنون در شاهرود بابت کرونای قطعی بستری هستند، افزود: در ۴۸ ساعت گذشته ۲۵۸ بیمار کرونای قطعی جدید در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شناسایی شده‌اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه مجموعه بیماران کرونایی در شهرستان‌های تابعه دانشگاه از ابتدای شیوع کرونا ابتدای روز چهارشنبه به ۲۰ هزار و ۴۷۳ نفر رسیده است، افزود: شرایط کرونا در جامعه هدف شاهرود و میامی بحرانی است لذا از مردم می‌خواهیم در تجمعات حضور پیدا نکند.

تا امروز ۲۹ الی ۳۰ درصد جمعیت هدف دانشگاه را در دوز نخست واکسینه کرده‌ایم که نسبت به متوسط کشوری میزان بیشتری واکسن تزریق شده اما توزیع واکسن بر اساس جمعیت صورت گرفته در نتیجه از آنجا که کمبود واکسن در کشور دیده می‌شود، ممکن است کسری‌هایی هم باشد.

بینش با بیان اینکه سرعت واکسیناسیون بسته به واکسن دریافتی ما از وزارتخانه دارد، بیان کرد: ما روزانه توان تزریق چهار الی پنج هزار واکسن را داریم اما متأسفانه میزانی که به ما تحویل داده می‌شود، با این اعداد مغایرت دارد همچنین باید گفت ما آمادگی داریم که مرکز سوم تجمیعی واکسیناسیون را نیز در شاهرود افتتاح کنیم اما در نهایت آنچه اهمیت دارد میزان واکسنی است که به ما داده می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا