خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

نظارت بسیج بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصناف البرز

علی ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیک پنجم کرونا و وضعیت استان البرز در این پیک، اظهار کرد: بر اساس تحقیقات و رصد و پایش های صورت گرفته، بخشی از این شرایط به کسبه و اصناف و بازاریان مربوط می‌شود که اگر پروتکل‌های بهداشتی را به صورت کامل رعایت کنند می‌توانند نقش مؤثر و مهمی را در این زمینه داشته باشند.

وی بیان کرد: در پیک‌های قبلی مشاهده شد زمانی که پروتکل‌ها به خوبی رعایت می‌شد، کرونا فروکش می‌کرد و گاهاً که دستورالعمل‌های بهداشتی به خوبی رعایت نمی‌شد، این ویروس شرایط بدتری را برای جامعه و استان البرز رقم می‌زد.

رئیس سازمان بسیج اصناف استان البرز تصریح کرد: در راستای اجرای مصوبات ستاد استانی کرونا، جلسه‌ای با حضور رئیس اتاق اصناف، رئیس فرماندهی اماکن، مدیرکل و رئیس بازرسی سازمان صمت و بازرسی اتاق اصناف با مشارکت تعزیرات حکومتی تشکیل شد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰ تیم خودرویی تشکیل شده که در هر خودرو یک نفر از نیروهای اماکن، بازرسی اتاق اصناف و بازرسی سازمان صمت و یک نفر بسیجی حضور دارد.

ترکاشوند ادامه داد: این تیم‌ها به ریاست و فرماندهی بسیج اصناف، به صورت پایلوت طی مدت ۱۰ روز در پیک کار اصناف، از ساعت ۱۸ تا پاسی از شب و در اماکنی از جمله اغذیه و بستنی فروشی‌ها، کافی شاپ ها، رستوران‌ها، تالارها و … بر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی توسط کسبه و اصناف نظارت دارند و با صنوف متخلف برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه علاوه بر این، سه گشت سیار نیز از سوی اماکن در نظر گرفته شده تا در مناطقی که شب هنگام گردش صورت می‌گیرد، فعالیت کنند، گفت: دستورات لازم برای اجرای این طرح از فرماندهی سپاه استان اخذ و هماهنگی‌های لازم با فرماندهی نیروی انتظامی نیز صورت گرفته است.

رئیس سازمان بسیج اصناف استان البرز اظهار کرد: بر این اساس اجرای این طرح به سمع و نظر رؤسا و هیأت مدیره های اتحادیه‌ها رسیده و آنها نسبت به این موضوع اشراف کامل دارند.

وی متذکر شد: امید است، بتوانیم با این اقدام و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، ظرف مدت ۱۰ روز پیک پنجم کرونا را مهار کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا