خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

عرضه‌ی نامتوزان سرم در خراسان شمالی/ علوم پزشکی پاسخگو باشد

سجاد اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: وضعیت شیوع کرونا در خراسان شمالی مدت‌هاست بحرانی بوده اما مسئولان استان همچنان اقدام خاص و تأثیرگذار پیرامون بهبود شرایط و برون رفت از وضعیت فعلی انجام نمی‌دهند.

دبیر قرارگاه مطالبات بسیج دانشجویی خراسان شمالی ادامه داد: این بی توجهی باعث شده علی رغم اینکه بیش از دو سوم استان‌ها از قله پیک پنجم عبور کرده‌اند، خراسان شمالی همچنان روندی صعودی دارد.

وی افزود: بسیج دانشجویی پس از مطالعاتی تخصصی، طی نامه‌ای پیشنهادات و راه کارهای حل فوری مشکل را در ۱۲ بند به استانداری و سایر دستگاه‌های مربوط، اعلام کرد.

اسدی در ادامه به تشریح برخی مشکلات پرداخت و گفت: هرچند انبار ذخایر دارویی در بجنورد از سرم کافی برخوردارند، در برخی شهرستان‌ها از جمله مانه و سملقان، با کمبود عرضه‌ی سرم و سایر اقلام دارویی مواجهیم.

این فعال دانشجوی تصریح کرد: مشکل عرضه سرم به حدی است که متأسفانه مشاهده شده برخی بیماران برای دریافت سرم مجبورند اواسط نیمه شب به بجنورد آمده و سرم تهیه کنند.

وی افزود: کمبود واکسن در استان دیگر مشکل اساسی محسوب می‌شود؛ دانشگاه علوم پزشکی در دریافت واکسن تعلل داشته و طی روزهای اخیر و احتمالاً آینده، واکسن به قدر نیاز در استان نخواهد بود.

این فعال دانشجویی بیان کرد: لازم است توزیع واکسن در شهرستان‌ها به صورت متوازن انجام شود تا شاهد کمبود واکسن در یک شهرستان و بلا استفاده ماندن واکسن در شهری دیگر نباشیم.

اسدی در انتها به عدم انجام وظیفه توسط بخش خصوصی در بحران کرونا اشاره داشت و گفت: کارخانجات بزرگ که از منابع استان استفاده می‌کنند، باید در چنین شرایطی باری از دوش مردم بردارند که چنین اتفاقی تاکنون رقم نخورده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا