خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ضرورت رفع مشکل کمبود تخت بیمارستانی در اردبیل

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید حسن عاملی عصر پنجشنبه در دیدار با وزیر بهداشت در اردبیل اظهار کرد: سال‌هاست بیمارستان‌های استان از کمبود تخت بیمارستانی رنج می‌برند که در شیوع بیماری کرونا این کمبود بیش از گذشته مشهود و ملموس‌تر شد.

وی به احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی نجف‌زاده و یک‌هزار تختخوابی اردبیل اشاره کرد و گفت: ضروری است با همکاری خیرین و منابع دولتی هر چه سریع‌تر این پروژه‌ها به سرانجام رسیده تا کمبود تخت بیمارستانی در استان اردبیل برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با قدردانی از حضور وزیر بهداشت در استان اردبیل به عنوان سومین مقصد سفر در بازدید میدانی از وضعیت کرونایی و واکسیناسیون تصریح کرد: مردم با اعتماد بیشتر به مسئولان نسبت به واکسیناسیون در استان اردبیل ترغیب و تشویق شدند تا هر چه سریع‌تر بساط این بیماری و ویروس مهلک از کشور و استان اردبیل برچیده شود.

عاملی حضور دکتر عین‌اللهی را در کابینه دولت سیزدهم به عنوان نماینده‌ای از خطه آذربایجان ارزنده و ارزشمند توصیف کرد و افزود: ضرورت دارد در استان اردبیل نیز با تأمین واکسن مورد نیاز به میزان کافی تزریق واکسن در گروه‌های مختلف سعی انجام شود تا هر چه سریع‌تر مهار این بیماری را شاهد باشیم.

وی به حضور بیمارانی از کشور آذربایجان برای مداوا و انجام کارهای بستری اشاره کرد و ادامه داد: باید در حوزه توریسم درمانی نیز اقدامات و فعالیت‌ها به نحوی باشد تا از ظرفیت بخش خصوصی در ساماندهی این حوزه استفاده کنیم.

عاملی با انتقاد از برخی سنگ‌اندازی‌ها در مجموعه وزارتخانه برای بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در حوزه بهداشت و درمان اضافه کرد: ما به سختی سرمایه‌گذار کشور آذربایجان را در تولید الکل در اردبیل مورد حمایت قرار داده و مشکلات پیش روی او را به هر شکل ممکن برطرف کردیم.

ضرورت رفع مشکل کمبود تخت بیمارستانی در اردبیل

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاران ما در تولید محصولات مختلف از الکل و سرم گرفته تا دارو با تنگناها و مشکلاتی با صدور مجوز روبه‌رو هستند که باید وزیر جدید بهداشت قول مساعد دهد تا این موانع به سرعت برطرف و سرمایه‌گذاران ترغیب و تشویق به این امر شوند.

عاملی بیان کرد: در دولت گذشته شرایطی فراهم شد تا ۹۵ درصد پرداختی هزینه‌ها از جیب دولت انجام شد در حالی که باید میزان مراجعه و مداوا محدود باشد تا هر فردی نتواند به صورت مکرر از خدمات گران قیمت بهداشتی و درمانی استفاده کند.

وی اظهار کرد: اجرای نظام ارجاع و همچنین تشکیل پرونده سلامت الکترونیکی برای هر ایرانی از وعده‌های ارزشمند وزیر دولت سیزدهم است که امیدواریم هر چه سریع‌تر تحقق پیدا کند تا هر فرد به تناسب بیماری و درد خود به متخصص و یا فوق تخصص مراجعه و از امکانات استفاده کند.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: به مانند سایر کشورها باید نظام ارجاع در کشور و استان اردبیل نیز تقویت شود تا زمینه برای بهبود ارائه خدمات به بیماران در سطوح مختلف فراهم آید.

عاملی ضرورت انتقال مطب پزشکان را از میدان سرچشمه اردبیل به مجتمع بزرگ پزشکان یادآور شد و گفت: انتظار می‌رود در این زمینه با همکاری اطبا کارهای خوبی انجام شود.

وی تنها راه علاج و غلبه بر بیماری کرونا را توسعه واکسیناسیون عمومی در جامعه اعلام کرد و افزود: ضرورت دارد در کنار همه این امور کوتاه مدت، در بخش بلند مدت شهرک و دهکده سلامت در استان اردبیل تشکیل و مراجعه عموم مردم را به این مجموعه‌ها شاهد باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا