خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

توسعه و تجهیز خانه‌های بهداشت روستایی در سراسر کشور

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز جمعه بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی وارد شهرستان سراب شد.

بازدید از مرکز آموزشی درمانی و پژوهشی امام خمینی (ره)، بازدید از بیمارستان سراب، بررسی آخرین وضعیت کرونا و روند واکسیناسیون از مهمترین برنامه‌های بهرام عین‌اللهی در شهرستان سراب بود.

وی بعد از سراب به تبریز سفر کرد و از مرکز واکسیناسیون خوابگاه گلستان تبریز و مرکز واکسیناسیون خودرویی سپاه بازدید کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز همچنین در حاشیه بازدید از خانه‌های بهداشت روستایی در جمع خبرنگاران گفت: توسعه خانه‌های بهداشت و ارتقای سطح علمی بهورزان از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت سیزدهم است چراکه بهورزان در مناطق شهری و روستایی خدمات پایه‌ای بهداشت را به مردم ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات پیشگیرانه و واکسیناسیون در خانه‌های بهداشت انجام می‌شود، افزود: همچنین بهداشت باروری، تست فشار خون، ضربان قلب و قندخون افراد از اصلی‌ترین اقدامات در خانه‌های بهداشت است.

عین اللهی همچنین با حضور در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز، از بخش‌های دیالیز، پیوند اعضا و آی. سی. یو و بخش کرونای این مرکز آموزشی و درمانی بازدید کرد.

وی امروز عصر همچنین در ادامه برنامه سفری خود از بیمارستان کودکان زهرا مردانی آذر بازدید کرد و در دیدار با امام جمعه تبریز نیز گفت: ورود واکسن به کشور سرعت گرفته و امیدواریم تا دهه فجر همه مردم در مقابل ویروس کرونا واکسینه شوند.

عین اللهی با اشاره به ضرورت تلاش همگانی برای انجام واکسیناسیون افزود: از هفته آینده واردات واکسن به کشور افزایش یافته و همچنین بر تعداد مراکز واکسیناسیون افزوده خواهد شد.

وی قرار است نشستی نیز با هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تبریز داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا