خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسیناسیون کرونا به صورت ضربتی و فوری در کشور انجام می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام عین اللهی عصر جمعه در جمع مدیران دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه برنامه ریزی های لازم در سراسر کشور برای افزایش واکسیناسیون انجام شود، افزود: واکسن طی روزهای آینده به میزان لازم تأمین می‌شود و باید ثانیه‌ها را از دست نداد و بعداز تأمین واکسن به صورت فوری و ضربتی واکسیناسیون گروه‌های هدف انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه شرایط کرونایی فعلی کشور پر فراز و نشیب است، ادامه داد: مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و علاوه بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ماسک نیز استفاده کنند.

عین اللهی با بیان اینکه برای انجام واکسیناسیون باید از تمام ظرفیت‌ها و نیروها بهره ببریم، افزود: هر بیمار کرونایی برای درمان در بیمارستان حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان هزینه دارد.

وی سپس گفت: می‌توان با استفاده از واکسیناسیون و همچنین استفاده از ماسک و پروتکل‌های بهداشتی تا قبل از درگیری به این بیماری جان افراد را نجات داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپس به میزان مصرف دارو در کشور اشاره کرد و افزود: مصرف دارو در کشور نسبت به متوسط مصرف جهانی بیش از دو برابر است و این موضوع جالب نیست و باید رعایت بهداشت مقدم بر درمان باشد.

وی با تاکید بر اینکه نظام درمان بی‌در و پیکر مشکلی از مردم حل نمی‌کند گفت: باید به دنبال پرونده سلامت الکترونیک برویم و در نظام سلامت باید شایسته سالاری واقعی ایجاد شود.

عین اللهی با اشاره به اینکه در پرونده الکترونیک سلامت در مقایسه با کشورهای دیگر عقب هستیم، افزود: به دلیل شفاف نبودن درمان و تجویزهای غیر منطقی، مصرف دارو در کشور از متوسط جهانی بیشتر است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا