خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

موارد مثبت کرونا در هرمزگان ۲۲ درصد کاهش یافته است

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین فرشیدی بیان داشت: در ۲۴ ساعت گذشته با جانباختن ۶ نفر دیگر از بیماران کرونایی در هرمزگان، شمار کل جانباختگان این بیماری در استان به دو هزارو ۲۰۷ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه با بستری شدن ۱۸۶ نفر دیگر، شمار کل بستری‌های کرونا در استان به ۸۲۰ نفر رسید، اظهار کرد: اکنون ۱۳۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۳۶ نفر از آن‌ها وخیم است.

وی با تبریک روز بهورز و آمار مقایسه‌ای نسبت به دو هفته اخیر، خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش مراجعان بستری سرپایی شاهد کاهش ۱۱ درصدی غربالگری و تست‌ها بودیم که موارد مثبت و موارد شناسایی شده ۲۲ درصد کاهش یافته است.

فرشیدی با اشاره به کاهش ۴ درصدی مثبت بودن تست‌ها عنوان کرد: این نشان دهنده کاهش گردش ویروس کرونا در جامعه است و امیدواریم این روند با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مردم در استان تداوم داشته باشد.

وی اظهار کرد: با کاهش ۲۶ دصدی بیماران بستری، ۱۴ درصد هم بیماران بستری در آی سی یو هم کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه موارد فوتی هم ۳۰ درصد کاهش داشتیم، بیان کرد: امیدواریم هر هفته نسبت به هفته قبل کاهش موارد فوتی باشیم تا هر چه زودتر از این پیک عبور کنیم و شاهد پیک جدید در استان نباشیم. این امر مستلزم همکاری مردم و واکسیناسیون سریع است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا