خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بیش از ۴۶ هزار دوز واکسن در خرمشهر تزریق شد

به گزارش خبرنگار مهر، ساسان قربانی شامگاه شنبه در جلسه ستاد کرونای خرمشهر اظهار کرد: در شهرستان خرمشهر ۳۲ هزار و ۵۳۹ واکسن کرونایی در نوبت اول به مردم تزریق شده است؛ همچنین ۱۳ هزار و ۷۲۹ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

وی بر ایمنی بخشی به افراد در پی تزریق دو نوبت واکسن تأکید کرد و افزود: ۲۲ مورد وجود داشته که پس از دریافت واکسن نوبت اول فوت کردند ولی هیچ موردی وجود نداشته که فردی ۲ نوبت واکسن تزریق کرده و از کرونا فوت کرده باشد.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه شمار مبتلایان به کرونا در موج اخیر چندین برابر شده است، گفت: موج سوم و چهارم و پنجم بیماری کرونا به هم پیوسته شد و این روند ادامه دارد و تست‌های مثبت در موج اول ۵۳ درصد بود که این رقم در مردادماه امسال ۵۲ درصد شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در آبادان شهرستان ۹ هزار و ۵۴۹ نفر و در شهرستان خرمشهر ۱۰ هزار و ۲۲۳ نفر و در شهرستان شادگان هفت هزار و ۶۲۰ نفر تست کرونای آنها مثبت بوده است.

قربانی از میزان مرگ‌ومیر به‌عنوان دیگر شاخص ارزیابی بیماری در هر منطقه یاد کرد و گفت: شاخص بعدی مرگ است که به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در شهرستان آبادان ۲۴۹ نفر و در شهرستان خرمشهر ۲۵۳ و در شهرستان شادگان ۱۰۳ نفر بر اثر این بیماری جان باختند که این امر وضعیت مطلوبی نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا