خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

سهمیه رایگان اکسیژن به خرمشهر نرسید

به گزارش خبرنگار مهر، هنگامه پروین شامگاه شنبه در جلسه ستاد کرونای خرمشهر اظهار کرد: با توجه به افزایش بیماران کرونا در روزهای اخیر هر سه روز یک بار ۶ تن اکسیژن در خرمشهر مصرف می‌شود که با توجه به هزینه صرف شده این رقم قابل ملاحظه است.

وی به ارائه آخرین آمار شمار مبتلایان به کرونا در خرمشهر پرداخت و بیان کرد: در حال حاضر ۱۱۷ بیمار در بخش بیمارستان ولی‌عصر (عج) خرمشهر بستری هستند؛ همچنین ۱۶۴ بیمار خدمات سرپایی دریافت می‌کنند و ۲۸ بیمار حاد کرونایی نیز در این بیمارستان وجود دارد.

سرپرست شبکه بهداشت خرمشهر به تجهیزات درمانی برای خدمات‌دهی مطلوب به بیماران کرونایی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در ابتدای شروع بیماری کرونا ۶ تخت آی سی یو و ۵۴ تخت بستری در بیمارستان ولی‌عصر (عج) وجود داشت اما اکنون شمار تخت‌های بستری به ۱۳۳ تخت و تخت اورژانس از ۱۲ تخت به ۶۸ تخت رسیده و ۴۰ تخت نیز در مصلای مسجد جامع بر شمار تخت‌های بیمارستانی خرمشهر افزوده شده است.

وی افزود: در حال حاضر یک مخزن اکسیژن مایع ۱۲ تنی و یک مخزن ۶۰۰ لیتری نیز به مدار اضافه شد و مخزن ۳۵۰ لیتری در روزهای آتی وارد مدار می‌شود.

پروین نیز همکاری دیگر دستگاه‌ها را برای تجهیز بیمارستان خرمشهر یادآور شد و گفت: در ماه گذشته مصوباتی مبنی بر تهیه تجهیزات لازم برای بیمارستان خرمشهر از سوی ادارات مصوب شد که بیشتر ادارات کمک‌های لازم را در این زمینه انجام دادند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا