خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۹۲ درصد متوفیان کرونا در ایلام واکسن تزریق نکرده اند

محمد کریمیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: کمتر از ۸ درصد متوفیان که واکسینه شده‌اند، یک یا هر دو دوز واکسن را تزریق نموده‌اند. از ۸ درصد فوق‌الذکر متوفیان، ۶ درصد یک دوز و ۲ درصد هم دو دوز واکسن را تزریق نموده‌اند.

وی بیان کرد: از میان متوفیان بیماری کرونا در استان از ابتدای شیوع آن تاکنون، بیش از ۸۰ درصد آنان حداقل یک بیماری زمینه‌ای را دارا بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ابراز داشت: از میان افرادی که واکسن تزریق کرده‌اند، درصد بسیار پایینی به دلیل ابتلا به کرونا در مراکز درمانی بستری شده‌اند که نشانگر تاثیر مثبت و مطلوب واکسیناسیون و کاهش محسوس میزان فوتی‌ها و بستری‌ها در میان افرادی است که واکسن تزریق کرده‌اند.

کریمیان تصریح کرد: از ابتدای آغاز واکسیناسیون بیماری کرونا در سطح استان، تاکنون بیش از ۲۲۰ هزار دوز واکسن به جامعه هدف تزریق شده که بیش از ۱۵۰ هزار آن دوز اول بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: خوشبختانه واکسیناسیون جامعه هدف در سطح استان، از روند مطلوب و قابل قبولی برخوردار است و از مردم شریف استان تقاضامندم که ضمن انجام واکسیناسیون، پروتکل‌های بهداشتی را در راستای حفظ سلامت خود و کمک به کادر درمان بیش از پیش رعایت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا