خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۹۳ بیمار جدید کرونایی در استان سمنان ثبت شد/ فوت ۶ نفر

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت اخیر (منتهی به یکشنبه) شش بیمار کرونایی و یک بیمار مشکوک در سطح استان جان خود را از دست دادند تا تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به بیش از یک هزار و ۳۴۰ نفر برسد.

طی ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای امروز همچنین ۴۴۳ مراجعه شامل ۲۵۰ مراجعه مشکوک به کرونا و ۱۹۳ مورد بیمار جدید کرونایی (قطعی) نیز در سطح استان سمنان ثبت شده است همچنین آمارها نشان می‌دهد که ۲۴ نفر از آنها بستری شدند. جمع کل بیماران سرپایی نیز ۱۶۹ مورد اعلام شده است.

آمارهای اعلام از سوی ستاد کرونا مستمر نیستند اما از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان سمنان بیش از ۶۳ هزار با علائم کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه ۶۰ هزار نفر نیز به صورت قطعی به این بیماری مبتلا شدند. در ۲۴ ساعت منتهی به امروز همچنین ۵۶ بیمار کرونایی نیز در سطح استان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند. در بیمارستان‌های استان هم اکنون ۶۱۰ نفر بستری هستند.

هم اکنون میامی و آرادان در وضعیت زرد، شاهرود و سمنان در وضعیت قرمز، دامغان در وضعیت نارنجی و گرمسار و مهدی شهر در وضعیت قرمز تیره یا هشدار بسیار نگران کننده قرار دارند که نشان از جدی بودن وضعیت شیوع ویروس کرونا دارد.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان به مردم است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا