خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

نویسندگان ایرانی با «مهربانی‌های عصر کرونا» رکورد شکستند

به گزارش خبرگزاری مهر، نویسندگان ایرانی با امضای همزمان کتاب «مهربانی‌های عصر کرونا» که چندی پیش توسط شرکت نورث ساکسس به‌صورت جهانی منتشر شد، با هماهنگی این شرکت رکورد گینس را شکستند تا همزمان با شکسته شدن رکورد علی دایی آقای گل ایران بار دیگر نام ایرانیان در گینس ثبت شود.

بهار سلاحورزی پژوهشگر و مؤلف همکار کتاب «مهربانی‌های عصر کرونا» گفت: کتاب مهربانی‌های عصر کرونا روز چهارشنبه دهم شهریور (یک سپتامبر) با هماهنگی شرکت نورث ساکسس و با نظارت سازمان بین‌المللی گینس به‌صورت همزمان توسط ۱۵۰ مؤلف همکار این‌کتاب در سراسر دنیا به‌صورت آنلاین، امضا و رکورد گینس شکسته شد. کتاب Covid Acts of Kindness یا مهربانی‌های عصر کرونا توسط دپارتمان انتشارات شرکت نورث استار ساکسس متعلق به شهاب اناری به زبان انگلیسی و با ۱۸۴ مؤلف همکار از سراسر دنیا چندی پیش به طور بین‌المللی چاپ و منتشر شد و در حال حاضر در سایت آمازون در سراسر دنیا در دسترس است. این‌کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های الهام بخش از مهربانی‌ها و اقدامات انسان دوستانه مردم دنیا در دوران سخت کرونا است.

این‌روزنامه نگار که تألیف یکی از فصول این‌کتاب را به عهده داشته، گفت: ما توانستیم با کار گروهی کرونا را به فرصتی برای ثبت نام ایران در جهان تبدیل کنیم. چرا که مهربانی در هر برهه ای از زمان، به ویژه در شرایط سخت و دشوار کرونا فضیلتی است که باید به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به همزمانی این‌رکوردشکنی با شکسته شدن رکورد آقای گل جهان گفت: امیدواریم ثبت این اقدام فرهنگی ایرانیان در گینس، هماند رکورد علی دایی نقشی ماندگار و تاثیر گذار در جهان داشته باشد. این‌اثر، برگی از تاریخ را ثبت کرده که سال‌ها به یادگار خواهد ماند و این را که در دوران کرونا بر مردم دنیا چه گذشته و در این‌برهه دشوار چه از خود گذشتگی‌ها، مهربانی‌ها و جان‌فشانی‌ها کرده‌اند، به نسل‌های آینده یادآوری خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا