خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۷۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در شاهرود و میامی شناسایی شدند

رضا چمن در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته منتهی به ابتدای دوشنبه هفته جاری، ۷۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مجموعه تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شناسایی شدند، تاکید کرد: همچنان نگران بیماری کرونا هستیم اما باید گفت از لحاظ همه‌گیری شیب شیوع بیماری اندکی روند کاهشی داشته است.

وی با بیان اینکه شاهرود در وضعیت قرمز و میامی در وضعیت زرد قرار دارد، افزود: ۱۹۵ نفر هم اکنون در بیمارستان‌های شاهرود به دلیل شیوع ویروس کرونا بستری هستند و کماکان از مردم می‌خواهیم تا موضوع بهداشت همگانی را رعایت و از تجمعات دوری کنند.

مشکل کمبود واکسن کشوری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به گلایه‌های شهروندان نسبت به واکسیناسیون و مراکز بسیار شلوغ، افزود: ما از مردم عذرخواهی می‌کنیم اما به واقع کمبود واکسن یک مشکل کشوری است و بسته به میزان سهمیه واکسنی دارد که برای ما ارسال می‌شود.

چمن افزود: دو مشکل وجود دارد نخست کسانی که دوز نخست را دریافت کرده و برای دوز دوم آنها واکسن دریافت نشده بود و دوم گروه‌های هدفی که باید واکسن نوبت نخست را دریافت می‌کردند که واکسن وجود نداشت لذا مراجعه کثیری از این دو گروه در مراکز واکسیناسیون را شاهد بودیم که نارضایتی ایجاد کرد.

وی گفت: صادقانه باید گفت ما و همکارانمان همچون ۱۹ ماه گذشته با تمام وجود تلاش جان‌فرسا داشته تا به مردم خدمات بدهیم لذا در واکسیناسیون هم با سرعت عمل خوبی کار صورت می‌گیرد اما مشکل فقدان واکسن است،

چمن تاکید کرد: خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته امیدواریم که از این هفته توزیع واکسن به نحو مطلوب و سریع از سر گرفته شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا