خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روزانه ۱۵۰۰ آمریکایی بر اثر کرونا جان خود را از دست می دهند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، روند ابتلاء به بیماری کرونا در آمریکا همچنان آمار نگران کننده و بسیار زیادی را ثبت می‌کند.

در حالی که رقم ابتلای روزانه به کرونا در آمریکا تا یک ماه پیش به کمتر از ۲۵ هزار مورد در روز رسیده بود، اما طی چند هفته گذشته این آمار بار دیگر صعودی شده و آخرین آمار حاکی از ابتلای بیش از ۱۶۰ هزار نفر در روز به ویروس کرونا در آمریکاست.

گفته شده براساس آخرین آمار در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های آمریکا بستری هستند.

در گزارش نیویورک تایمز گفته شده شرایط فعلی شیوع کرونا در آمریکا بیشتر شبیه به آغاز همه‌گیری در سال ۲۰۲۰ است.

در این گزارش همچنین گفته شده در حالی که تابستان با کاهش شمار زیادی از موارد ابتلاء به ویروس کرونا در آمریکا آغاز شد و انتظار می‌رفت پایان سخت‌ترین دوران همه‌گیری کووید -۱۹ در این کشور به زودی فرا برسد، اما با جهش آمار مرگ و میر و پر شدن بیمارستان‌ها، آمریکایی‌ها با این واقعیت تلخ روبرو شده‌اند که ویروس کرونا تا مدتی بخشی از زندگی آنها باقی خواهد ماند.

براساس آخرین آمارها نیز در حال حاضر هر روز بیش از ۱۵۰۰ آمریکایی در اثر ابتلاء به کرونا جان خود را از دست می‌دهند.

تشدید شیوع کرونا در آمریکا در حالی است که آمار واکسیناسیون بالاتر رفته است و پیشرفت‌های چشمگیری در ایالت‌های جنوبی مشاهده می‌شود، اما در مناطقی از آمریکا نیز وضعیت به شدت بحرانی است و ۴۷ درصد از آمریکایی‌ها کامل واکسینه نشده‌اند، همچنین گونه مسری‌تر دلتا همچنان در حال تاخت و تاز است. با توجه به این شرایط، کارشناسان وضعیت کنونی آمریکا را «شکننده» توصیف کرده‌اند.

همچنین مقامات بهداشتی آمریکا تائید کرده‌اند که بیشتر بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند و با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند واکسینه نشده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا