خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

فعالیت ۲۰۷ پایگاه واکسیناسیون در گیلان

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: برای تسهیل در روند واکسیناسیون ۲۳ پایگاه در شهرستان رشت به پایگاه‌های قبلی اضافه کردیم.

وی با بیان اینکه افزایش تعداد پایگاه‌های واکسیناسیون در مرکز استان برای تسهیل در روند واکسیناسیون و جلوگیری از تجمع و معطلی شهروندان است، گفت: هم اکنون ۴۰ پایگاه واکسیناسیون در رشت فعالیت می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه از این تعداد ۳۳ پایگاه در شهر رشت و مابقی در بخش‌های تابعه این شهرستان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: سه سایت خودرویی نیز در رشت در امر واکسیناسیون مشارکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود با افزایش این تعداد پایگاه از حجم مشکلات در مراکز واکسیناسیون به ویژه در مرکز استان کاسته شود، گفت: در مجموع در سطح استان ۲۰۷ پایگاه واکسیناسیون فعال هستند.

مهرابیان با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۱۲ مرکز خدمات جامع سلامت و ۹۵ سالن تجمیعی و چهار سایت خودرویی در امر واکسیناسیون مشارکت می‌کنند، اظهار کرد: یکی از نکاتی که باید از سوی شهروندان مورد توجه قرار گیرد این بوده که واکسیناسیون بر اساس سند ملی و دستور العمل وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را درباره واکسیناسیون، زمان و مکان آن از طریق پورتال اطلاعات رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تهیه کنند.

مهرابیان با اشاره به اینکه هم اکنون هزار و ۷۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند، اضافه کرد: از این تعداد ۱۸۱ بیمار طی شبانه روز گذشته پذیرش شده‌اند.

وی به وخامت حال ۱۹۵ بیمار کرونایی در استان گیلان اشاره و اضافه کرد: از این تعداد ۱۷۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده که ۲۱ نفر امروز به این بخش منتقل شدند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا