خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسیناسیون ۳۵ ساله‌ها در هرمزگان آغاز شد

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه نوروزیان گفت: امکان نام نویسی همه هرمزگانی‌های متولد ۱۳۶۵ و ماقبل در سامانه واکسیناسیون فراهم شد. این گروه سنی می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir برای واکسینه شدن علیه کرونا نامنویسی کنند.

وی عنوان کرد: تا پیش از این امکان نامنویسی گروه سنی ۱۳۶۵ و ماقبل تنها در برخی از مناطق هرمزگان و در دیگر مناطق هم امکان نامنویسی گروه سنی ۱۳۶۰ و ماقبل فراهم بود. متولدان ۱۳۶۰ و ماقبل که تاکنون واکسن کرونا دریافت نکرده اند می‌توانند بدون نام نویسی و دریافت نوبت به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی در خصوص واکسن‌های رسیده به استان هم گفت: این هفته، ۱۰۸ هزار دوز واکسن سینوفارم، ۱۶ هزار دوز آسترازنکا و ۸ هزار دوز واکسن برکت تحویل استان شده است.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تاکنون ۷۱۶ هزار و ۷۷۹ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده است که از این شمار ۴۷۰ هزار و ۸۹۹ نفر دوز اول، ۲۴۵ هزار و ۷۷۷ نفر دوز دوم و ۱۰۳ نفر هم دوز سوم را دریافت کرده اند.

نوروزیان خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته با جان باختن ۸ نفر دیگر از بیماران کرونایی در هرمزگان، شمار کل جان‌باختگان این بیماری در استان به دو هزار و ۲۳۸ نفر رسید. جان‌باختگان ۴ آقا و ۴ خانم در بازه سنی ۳۹ تا ۹۳ سال از بندرعباس، قشم، میناب، جاسک بودند.

نوروزیان افزود: امروز با بستری شدن ۱۶۵ نفر دیگر، شمار کل بستری‌های کرونا در استان به ۷۰۹ نفر رسید. اکنون ۱۱۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۳۰ نفر از آن‌ها وخیم است.

نورزیان با اشاره فعلیت مراکز تجمیعی واکسیناسیون از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ شب است افزود: در روزهای آتی یک مرکز تجمیعی جدید در شهرستان بندرعباس فعال خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ساعت کاری مراکز واکسیناسیون افزایش می‌یابد گفت: در حال حاضر ۲۱ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان دایر است که ۱۱ مرکز آن در شهرستان بندرعباس فعالیت دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا