خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

رتبه ششم کشوری البرز در واکسیناسیون کرونا

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر مقدم بعد از ظهر سه‌شنبه در حاشیه کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا در استان البرز اظهار کرد: طبق گزارش وزارت بهداشت از هفت شهرستان استان ۶ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و تنها طالقان در وضعیت زرد قرار گفته است، البته این شهرستان طی هفته‌های گذشته در وضعیت نارنجی بود.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد اوضاع به سمت بهبود پیش می‌رود، تصریح کرد: بر این اساس ابتلاء، بستری و فوت ناشی از کرونا در استان البرز کاهش یافته است و در صورت استمرار این امر شاهد عبور از موج پنجم بیماری کووید – ۱۹ خواهیم بود.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا در استان البرز با بیان اینکه در روند کنترل بیماری کرونا هم مردم و هم مسئولان باید نقش‌آفرینی کنند، تصریح کرد: مردم باید روند عادی‌نگاری کرونا را دگرگون و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شست‌وشوی دست‌های خود از گسترش این بیماری منحوس جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: مسئولان ذی‌ربط هم باید با اتخاذ تصمیم‌های حاکمیتی و پیگیری ایمنی‌زایی مردم به ویژه در زمینه تسهیل واکسیناسیون عامل بهبود شرایط شوند.

مقدم با بیان اینکه طی هفته جاری شاهد ورود محموله‌های بزرگ واکسن بودیم، گفت: با ورود تعداد زیادی واکسن روند واکسیناسیون عمومی کرونا شتاب خواهد گرفت و جامعه هدف بیشتری واکسینه خواهند شد.

وی با اشاره به روند واکسیناسیون در استان البرز بیان کرد: این استان با تزریق بیش از یک میلیون واکسن توانسته است ۴۱ درصد جامعه هدف را واکسینه و رتبه مطلوبی را در سطح کشور کسب کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان البرز اظهار کرد: بر این اساس این استان با کسب رتبه ششم در روند واکسیناسیون کرونا در بین ۳۱ استان کشور به موفقیت خوبی رسیده که حاصل تلاش همکاران قرارگاه عملیاتی مبارزه با بیماری کرونای البرز به ویژه در حوزه بهداشت و درمان است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا