خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مرکز واکسیناسیون حسینیه ثارالله(ع) در شیراز ۲۴ ساعته شد

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مهرزاد لطفی در جلسه ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به دریافت سهمیه قابل توجه واکسن از سوی وزارت بهداشت و با همکاری سپاه فجر فارس، حسینه ثارالله (ع) در شیراز، کار واکسیناسیون را بدون تعطیلی و به شکل شبانه روزی انجام خواهد داد.

وی از همکاری سپاه فجر استان، نیروهای نظامی و انتظامی با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای کنترل و مدیریت بیماری کووید ۱۹ قدردانی و با اشاره به نظر وزارت بهداشت مبنی بر تسریع در ایمن سازی عمومی در برابر کروناویروس، ابراز امیدواری کرد که در صورت افزایش میزان سهمیه واکسن فارس، مراکز بیشتری در این استان شبانه روزی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن ابراز نگرانی نسبت به افزایش موارد ابتلاء به کروناویروس در برخی از شهرستان‌های استان فارس، از تیم‌های نظارتی دانشگاه خواست تا دلیل روند افزایشی موارد ابتلاء به این بیماری در برخی از شهرستان‌ها را بررسی و سریعاً برای بهبود آن تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به قدرت بالای سرایت پذیری نوع جهش یافته کروناویروس هندی و انتقال گسترده آن بین افراد جامعه، تاکید کرد که به هیچ عنوان نباید حساسیت‌ها در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کاهش یابد، چراکه منجر به بحرانی‌تر شدن وضعیت شیوع خواهد شد.

دکتر لطفی در ادامه این نشست وضعیت آمار مبتلایان به کروناویروس و جان باختگان این بیماری در شیراز و استان، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹، همچنین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.

رئیس علوم پزشکی شیراز در بخشی از این جلسه با گرامیداشت روز اپیدمیولوژی، نقش این گروه از جامعه پزشکی در بحران کروناویروس را بسیار مهم و اساسی دانست و به پاس تلاش در جبهه سلامت و همراهی کادر درمان، قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا