خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ظرفیت بسیج برای مبارزه با کرونا قابل افزایش است

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه بررسی روند اجرایی گام پنجم طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج، و بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی در محل سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این مراسم اظهار کرد: ما به دنبال آن هستیم که بتوانیم نقش‌آفرینی‌های بسیج را هر چه بیشتر اجرا کنیم.

وی ادامه داد: بخش‌های مختلفی در طرح شهید سلیمانی وجود دارد، بخشی از این طرح بر بیماریابی متمرکز است؛ از سوی دیگر اقدامات درمانی مثل تامین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز، تامین کپسول‌های اکسیژن یا کمک به تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران سرپایی، تأمین دارو و کمک به معیشت انجام می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به خدمات بسیج در حوزه‌های واکسیناسیون عمومی گفت: بسیجیان در ۳۳۷ مرکز تجمعی با وزارت بهداشت به صورت مشترک حضور دارند و در کنار آن در ۱۷۵ مرکز مستقل، کار واکسیناسیون را انجام می‌دهند، ظرفیت‌های موجود بسیج قابل توسعه و افزایش است و از سوی دیگر می‌توان با تأمین واکسن ظرفیت تزریق واکسن را نیز افزایش داد.

رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه بنابر دستور فرمانده کل سپاه در بخش‌های مختلف فعالیت‌های گسترده‌ای را برای خدمت‌رسانی به مردم در حوزه مقابله با کرونا انجام شده است، افزود: اقدامات بسیج جدا از خدمات نیروی دریایی سپاه، نیروی هوافضا سپاه، نیروی زمینی، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های سپاه است.

سلیمانی تصریح کرد: همه مردم باید در شرایط استاندارد و با آرامش کامل واکسن خود را دریافت کنند؛ البته خوشبختانه با همکاری‌هایی که در این مدت داشته‌ایم تجارب بسیار خوبی به دست آمد و مراکز بسیار خوب و مجهز برای واکسیناسیون عمومی مردم ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا