خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸ میلیون دوز واکسن کرونا فردا وارد کشور می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در جلسه بررسی گام پنجم طرح شهید سلیمانی که عصر امروز(چهارشنبه) در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، طی سخنانی با تشکر از اقدامات سپاه و بسیج در خدمت‌رسانی به مردم در عرصه مقابله با کرونا گفت: متاسفانه با شیوع کرونا وضعیت خاصی در کشور حاکم شد که در طول تاریخ بی سابقه است و روزانه شاهد مرگ و میر بیش از ۶۰۰ نفر هستیم و هم چنین صحنه هایی که برای مردم ما غیرقابل تحمل است.

وی افزود: از شروع بیماری کرونا تا امروز شهدای گرانقدری را در این عرصه تقدیم کردیم که جای تقدیر از ایران و خانواده‌های آنها دارد.

وزیر بهداشت با اشاره به پیشرفت‌های کشورمان در حوزه‌های مختلف بهداشتی و علمی گفت: ما در سطح منطقه حرف اول را می‌زنیم و در علوم مختلف پزشکی افراد دانشمند و شاخصی داریم اما در خصوص کرونا که جهان را درگیر کرده مهم‌ترین موضوع در حال حاضر واکسیناسیون و تزریق واکسن است البته واکسن زدن به معنی این نیست که افرادی که واکسن زدند مبتلا نمی‌شوند اما در صورت ابتلا به عوارض کمتری دچار خواهند داشت.

عین‌الهی واکسیناسیون را راه موثر و مفیدی در برابر گسترش شروع کرونا دانست و گفت: از ابتدای کار دولت آقای رئیسی و با تلاش های بسیاری که صورت گرفت در مدت کوتاهی شاهد ورود مقدار زیادی واکسن به کشور بودیم و در حال حاضر بیش از ۲۱ میلیون دوز واکسن در کشور دپو شده و فردا نیز ۸ میلیون دوز دیگر وارد می‌شود. این روند ادامه دارد به نوعی که تا پایان ماه بیش از ۴۰ میلیون دوز واکسن در کشور خواهیم داشت.

وزیر بهداشت تصریح کرد: خوشبختانه واکسن‌های داخلی هم روند خوبی را طی می‌کنند و واکسن نیروهای نظامی نیز تا یکی دو ماه دیگر وارد روند خواهند شد.

عین‌اللهی واردات واکسن را در شرایط خوبی توصیف کرد و افزود: مرحله دوم انجام واکسیناسیون است و انتظار داریم با یک حرکت مردمی بتوانیم در این مرحله نیز خوب عمل کنیم زیرا هر کجا مردم وارد عرصه شده و حرکت مردمی داشته‌ایم مانند دفاع مقدس توانسته موفق شویم.

وزیر بهداشت از رسانه‌ها خواست که حرکت‌های مردمی در واکسیناسیون عمومی را انعکاس دهند و افزود: خدمات در حال انجام است که جا دارد این زحمات و تلاش‌ها را انعکاس دهیم.

وی با اشاره به خدمات و نقش ارزنده بسیج در عرصه‌های مختلف گفت: امیدواریم با همکاری بسیج و کادر درمان بتوانیم واکسیناسیون را از طریق این حجم واکسنی که وارد کشور شده است، انجام دهیم.

عین‌اللهی زمان را بسیار ارزشمند دانست و گفت: با واکسیناسیون باید خود را برای موج ششم کرونا آماده کنیم. امروز مهمترین کار شرکت در واکسیناسیون عمومی است تا بتوانیم با سرعت کار واکسیناسیون عمومی را انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم نباید در صف واکسن بایستند گفت: ایستادن در صف در شأن مردم نیست. ما باید تلاش کنیم با افزایش مراکز واکسیناسیون کاری کنیم که مردم با بهترین شرایط واکسن خود را دریافت کنند.

وزیر بهداشت خطاب به روسای دانشگاه علوم پزشکی کشور گفت: انتظار ما این است که شرایط را برای ۲۴ ساعته کردن ارائه خدمات مراکز واکسیناسیون فراهم کنیم تا شرایط برای دریافت واکسن بهتر فراهم شود.

وی در پایان تصریح کرد: تا امروز ۳۰ میلیون دوز واکسن دریافت شده و امیدواریم با این روند از افزایش مرگ و میر جلوگیری شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا