خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسینه شدن ۴۲ درصدی زنجانی‌ها

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه پنجشنبه در جلسه ستاد قرارگاه پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس در محل مرکز همایش‌های بین المللی روزبه زنجان، با بیان اینکه این استان یک میلیون و ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد، گفت: این استان یک هزار و ۲۱۰ روستا دارد.

وی با بیان اینکه در ابتدا تعداد مراکز ۱۶ ساعته استان ۱۱ مورد بود، اظهار کرد: این تعداد در حال حاضر به ۳۲ مرکز رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از واکسینه شدن ۴۲ درصدی زنجانی‌ها خبر داد و گفت: طی روزهای آینده واکسیناسیون افزایش می‌یابد.

قزلباش تاکید کرد: در حال حاضر ۳۱ پایگاه واکسیناسیون کار واکسیناسیون را انجام می‌دهند و با افزایش این واکسیناسیون بیمار ی هم به تبع کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سن ابتلا از ۷۰ سال به ۵۸ سال رسیده است، ابراز کرد: سن فوتی‌ها هم در استان کاهش یافته است و زنجان به‌عنوان اولین استان، پایلوت اجرای طرح غربالگری است و در بیمار یابی هم در سطح کشور جایگاه خوبی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از راه‌اندازی اولین آزمایشگاه تخصصی تشخیص مولکولی خبر داد و گفت: یک سال بعد هم دومین آزمایشگاه تشخیص مولکولی در استان راه‌اندازی شد.

قزلباش بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تاکید کرد و گفت: باید طی روزهای آینده این مهم بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا