خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بیماران کرونایی منطقه روستایی دورک شهرستان دزفول امدادرسانی شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، علی خدادادی عصر امروز جمعه از عملیات مشترک امدادرسانی به بیماران مبتلابه ویروس کرونا در منطقه صعب‌العبور دورک دزفول با همکاری تیم‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به نیاز فوری امدادرسانی به بیماران این منطقه و صعب‌العبور بودن آن، بیماران بدحال کرونایی نیازمند بستری از طریق بالگرد اورژانس و در چند سورتی پرواز به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی افزود: تیم‌های واکنش سریع و امداد و نجات این جمعیت نیز به‌صورت زمینی خود را به منطقه رسانده و پس از استقرار ضمن همکاری با تیم‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان در بیماریابی، درمان بیماران و کمک به انتقال بیماران بدحال نسبت به تأمین کپسول‌های اکسیژن مورد نیاز سایر بیماران اقدام کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بیان کرد: با توجه به شرایط خاص منطقه، توزیع بسته‌های بهداشتی میان خانوارهای ساکن در این منطقه روستایی از دیگر اقدامات تیم‌های جمعیت هلال احمر بود.

خدادادی در ادامه به فعالیت‌های انجام شده در زمینه واکسیناسیون اشاره کرد و افزود: با مشارکت و تلاش اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر در کنار تیم‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول، واکسیناسیون اهالی روستاهای اطراف این منطقه در برابر ویروس کرونا سرعت گرفته و با جدیت در حال انجام است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان یادآور شد: رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی و واکسینه شدن افراد واجد شرایط تنها راهکار جلوگیری از شیوع ویروس کروناست.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا