خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تلاش می‌کنیم «سقوط آزاد» لبنان را متوقف سازیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان که به تازگی موفق به تشکیل کابینه جدید این کشور شده است، در سخنانی تصریح کرد: درحال حاضر بر روی مبارزه با کرونا متمرکز شده ایم.

بر اساس این گزارش، نخست وزیر جدید لبنان در ادامه افزود: از سوی دیگر، بازسازی بندر بیروت در چارچوب اولویت‌های ما خواهد بود و تنها ۸ ماه تا تحقق آن چیزی که می‌توانیم انجام دهیم زمان داریم.

میقاتی یادآور شد: تلاش می کنیم تا بار دیگر لبنان را به جامعه بین المللی بازگردانیم. امکان ندارد که با کشورهای عربی رابطه نزدیکی نداشته باشیم. ما بر لزوم هماهنگی با تمامی طرف ها تأکید داریم.

وی اظهار داشت: هر کسی که به دنبال مانع تراشی در راستای فعالیت دولت باشد اخراج خواهد شد. ما برای طرح تحقق نجات ملی تلاش می کنیم. بانک مرکزی لبنان به تنهایی مسئول بحران کنونی نبوده و تلاش داریم تا سقوط آزادی که لبنان شاهد آن است را متوقف کنیم.

نخست وزیر جدید لبنان در ادامه گفت: امیدواریم که در مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول پیشرفت‌هایی حاصل شود و شرط‌های این نهاد بین‌المللی را اجرا خواهیم کرد و منتظر کمک‌های آن باقی خواهیم ماند.

وی در پایان نیز گفت که انتخابات پارلمانی در لبنان در موعد مقرر خود برگزار خواهد شد. گفتنی است، روز گذشته در جریان دیدار سه طرف در کاخ بعبدا، عون و میقاتی در حضور بری، فرمان تشکیل کابینه جدید دولت لبنان را به امضا رساندند تا این کشور پس از گذشت بیش از یک سال از استعفای دولت تحت رهبری «حسان دیاب» و فعالیت آن به عنوان دولت پیشبرد امور، در نهایت از بن بست سیاسی خارج شود.

به دنبال آن نیز، «محمود مکیه»، دبیرکل هیئت دولت لبنان اعلام کرد که رئیس جمهوری این کشور سه فرمان مبنی بر قبول استعفای دولت حسن دیاب، معرفی نجیب میقاتی به عنوان نخست وزیر جدید و تشکیل کابینه جدید دولت به ریاست وی را صادر کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا