خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۳۰۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان ایلام بستری هستند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کریمیان ظهر شنبه در جلسه ستاد کرونا در ایلام اظهار کرد: در استان ایلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز، تعداد ۵۶ هزار و ۷۵۹ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

وی گفت: متاسفانه تعداد یک هزار و ۱۷ نفر از هم استانی‌هایمان نیز جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اظهار کرد: همچنین در حال حاضر تعداد ۳۰۳ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان‌های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت‌های مربوطه به آنان در حال طی شدن است.

کریمیان افزود: تعداد ۵۵ هزار و ۱۲۵ مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته‌اند.

وی اظهار کرد: در استان ایلام طی مردادماه تعداد ۳۰ هزار و ۳۰۴ مورد از افراد مشکوک به کرونا نمونه گیری شده که از این رقم تعداد هشت هزار و ۸۴۵ مورد مثبت اعلام شده و تعداد ۲ هزار و ۷۷۶ نفر نیز در بیمارستانها بستری شده و متأسفانه تعداد ۹۴ نفر از هم استانی‌هایمان به واسطه ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: همچنین از اول لغایت بیستم شهریورماه نیز تعداد ۲۳ هزار و ۱۸۳ مورد نمونه گیری انجام شده و تعداد پنج هزار و ۳۹۵ مورد مثبت کرونا و تعداد یک هزار و ۵۴۹ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شده و ۹۹ مورد فوتی در این مدت ذکر شده داشته‌ایم.

کریمیان عنوان کرد: در مقایسه ۲۳ مرداده ماه تا پنجم شهریورماه نسبت به ششم لغایت نوزدهم شهریورماه، تعداد نمونه گیری ها ۲۳ درصد کاهش، تعداد مبتلایان ۱۹ درصد کاهش، تعداد بستری‌ها ۳۰ درصد کاهش و تعداد فوتی‌ها نیز تفاوت محسوسی نداشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا