خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

گسترش عدالت مطالبه عمومی/مردم کم‌برخوردار در اولویت حمایت باشند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین کثیرلو شامگاه یکشنبه در آئین اجرای اولین فاز مرحله ششم طرح رزمایش همدلی و احسان به تبیین اهمیت تأمین امنیت و گسترش عدالت در جامعه اشاره و اظهار کرد: امروز امنیت و عدالت در کشور به مطالبه عمومی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه مردم گله‌مند هستند، گفت: عدالت امر مهم، حساس و دقیقی است که در آموزه‌های دینی نیز آمده است از این رو همه مسئولان باید برای رفع نیازهای مردم و تأمین امنیت و گسترش عدالت در جامعه تلاش کنند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل از تأمین آسایش مردم به عنوان یکی دیگر از وظایف مسئولان نام برد و گفت: امنیت، عدالت و آسایش و رفاه مردم سه موضوع مهمی هستند که باید بر پایه قانون در جامعه مهیا شوند.

وی گفت: مسئولین و دولتمردان ویژه مسئولان قوه مقننه، مجریه و قضائیه در کنار هم تلاش کنند تا انتظارات مردم محقق شود.

حجت الاسلام کثیر لو در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از تلاش‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حل مشکلات مردم به ویژه ایام سخت اقتصادی و کرونایی به تشریح وظایف اصلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) پرداخت و گفت: کمک به مردم و اهدای بسته‌های معیشتی و بهداشتی به خانواده‌های آسیب دیده از کرونا در این وضعیت خاص که حاصل سستی و کم تحرکی مسئولان در دولت گذشته است نباید موجب سستی در انجام وظایف متولیان امر در دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی شود.

وی گفت: اگر مسئولان در جای خود به وظایف خود عمل می‌کردند امروز با کوهی از مشکلات مواجه نبودیم تا خیرین گرانقدر به ویژه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) احساس مسئولیت کرده و وارد میدان عمل شود.

وی عمل به تکلیف را وظیفه ذاتی مسئولان دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد و گفت: امروز تکلیف ایجاب تا خیرین و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) وارد میدان شده و کارهای بر زمین مانده دستگاه‌های اجرایی را به سرانجام برساند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه سخنان خود به مشکلات آب در مناطق مختلف استان اردبیل اشاره کرد و گفت: الان مشکل آب در بسیاری از مناطق استان وجود دارد که در برخی از مناطق خیرین وارد عمل شده و کار بر زمین مانده متولیان امر را عهده دار شده اند.

وی خواستار کار کارشناسی جهت حل مشکلات مردم در موضوع آب شد و گفت: همه مشکلات فعلی ریشه در کم کاری مسئولان در گذشته دارد.

حجت الاسلام کثیرلو رفع موانع تولید را مهمترین اولویت مسئولان در مناطق مختلف استان عنوان کرد و گفت: اگر موانع تولید در کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی استان برطرف شود، علاوه بر کاهش نرخ بیکاری، مشکلات اقتصادی مردم نیز بهبود یافته و امید و نشاط به زندگی‌های مردم بر خواهد گشت.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: حمایت از کارگر و کارفرما در واقع حمایت از جامعه و افراد کم درآمد است بنابراین همه مردم در کنار مسئولان باید برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

گسترش عدالت مطالبه عمومی/مردم کم‌برخوردار در اولویت حمایت باشند

۱۴۰ هزار بسته معیشتی توزیع شد

مهدی افتخاری، مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) استان اردبیل نیز در این مراسم گفت: تاکنون ۱۴۰ هزار بسته معیشتی و پروتئینی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و با همکاری گروه‌های جهادی در مناطق محروم و کم برخوردار استان اردبیل توزیع شده است.

وی در ادامه سخنان خود از آغاز اولین فاز از مرحله ششم رزمایش همدلی و احسان در استان اردبیل خبر داد و گفت: به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۱۵ هزار بسته شامل ۵ هزار بسته معیشتی، ۵ هزار بسته بهداشتی و ۵ هزار بسته کمک تحصیلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) توسط گروه‌های جهادی بین خانواده‌های مناطق محروم و کم برخوردار استان اردبیل توزیع می‌شود.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ا ستان همچنین به تشریح محتوای بسته‌های اهدایی اشاره کرد و گفت: هر بسته معیشتی شامل ماکارونی، رب، قند و شکر، حبوبات، روغن، سویا، برنج به ارزش ۴۰۰ هزار تومان در کنار بسته‌های بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی کننده در کنار بسته‌های کمک تحصیلی شامل کیف و لوازم التحریر به ارزش ۲۰۰ هزار تومان است که توسط گروه‌های جهادی بین خانواده‌های کم بضاعت در مناطق محروم استان اردبیل توزیع می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا