خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

توزیع ۷۰ هزار دُز واکسن کرونا در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، سید راشد جزایری با اشاره به روند توزیع سی و یکمین محموله واکسن کرونا در چهارمحال و بختیاری گفت: این تعداد واکسن شامل ۵۶ هزار و ۶۰۰ دُز از نوع «سینوفارم»، ۷ هزار و ۸۰ دُز از نوع «کووبرکت «و ۷ هزار و ۸۰ دز هم از نوع «آسترازنکا» است.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری افزود: در حال حاضر جمعیت هدف برای تزریق واکسن کرونا در استان چهارمحال و بختیاری ۶۸۸ هزار و ۷۲۴ نفر است که با احتساب ظرفیت ۲ درصد روزانه از ۲۰ تا ۲۴ شهریورماه جاری پیش‌بینی می‌شود درمجموع ۱۴ هزار و ۱۵۰ نفر واکسینه شوند.

جزایری خاطرنشان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته طی ۵ روز یعنی تا ۲۴ شهریورماه ۷۰ هزار و ۷۵۰ دز واکسن به گروه هدف در سطح شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری تزریق خواهد شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در دو روز اول یعنی ۲۰ و ۲۱ شهریورماه رکورد تزریق واکسن در چهارمحال و بختیاری با بیش از ۳۴ هزار و ۱۸ دز به افراد متقاضی گروه هدف به ثبت رسید.

جزایری با تقدیر از عملکرد و همراهی و همدلی کادر بهداشت و درمان در این زمینه گفت: با توجه به وجود واکسن به اندازه کافی، راه‌اندازی پایگاه‌های جدید واکسیناسیون، مشارکت دانشجویان و اقشار مختلف و انجام واکسیناسیون با سرعت‌بالا، امید است به‌زودی شاهد کاهش شدید آمار بیماران بستری، بدحال و یا مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری در استان و کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا