خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روند کاهشی کرونا در چهارمحال و بختیاری/۳۵ درصد جمعیت واکسینه شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، سید راشد جزایری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در قله موج پنجم شیوع کرونا در استان، روزانه حدود ۲۵۰ بستری ثبت می‌شد که از این میزان ۱۱۰ بیمار بستری دائم و ۱۴۰ بیمار نیز بستری موقت بودند اما در حال حاضر این‌ آمار به حدود ۱۲۰ بستری در روز کاهش یافته است.

وی افزود: از ۱۲۰ بیمار بستری در روز، ۷۰ بیمار مربوط به بستری دائم و ۵۰ بیمار نیز بستری موقت هستند.

جزایری اضافه کرد: اگر روند کاهشی ابتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری به همین ترتیب پیش رود و اتفاق خاصی نیفتد، دو تا سه هفته آینده به کفِ پیک شیوع کرونا خواهیم رسید.

وی اظهار داشت: بر اساس آخرین تحلیل ستاد کرونا و وزارت بهداشت، چهار شهرستان سامان، فارسان، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت رنگ بندی نارنجی از لحاظ شیوع بیماری کووید -۱۹‌ قرار گرفتند.

۳۱ محموله واکسن کرونا به چهارمحال و بختیاری وارد شد

جزایری با اشاره به تسریع در فرایند واکسیناسیون کرونا در استان، تصریح کرد: تعداد مراکز بهداشتی و درمانی از ۱۰۲ مرکز به ۱۵۰ مرکز و همچنین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون از ۱۴ به ۱۶ پایگاه افزایش پیدا کرده است.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تاکنون ۳۱ محموله واکسن کرونا به چهارمحال و بختیاری وارد شده که بالغ بر ۴۸۰ هزار و ۸۱۳ دُز واکسن است.

وی گفت: از آغاز فرایند واکسیناسیون کرونا در چهارمحال و بختیاری تاکنون ۳۶۱ هزار و ۹۷۸ دُز واکسن معادل ۷۴ درصد واکسن‌های تحویلی‌ به گروه های هدف در استان تزریق شده است.

جزایری بیان کرد: کل جمعیت هدف چهارمحال و بختیاری، ۶۸۸ هزار نفر است که تاکنون ۳۵.۲ درصد این جمعیت در دُز اول و ۱۸.۳ درصد نیز در دُز دوم علیه کرونا واکسینه شده‌ اند.

کارگران تمام کارخانجات در اولویت دریافت واکسن هستند

وی افزود: بر اساس مصوبه ستاد استانی کرونا، کارگران تمام کارخانجات در اولویت دریافت واکسن هستند و طبق هماهنگی های بعمل آمده، تیم‌های سیار و پایگاه های واکسیناسیون اقدامات لازم را برای تزریق واکسن کرونا به این گروه هدف انجام می‌ دهند.

جزایری اضافه کرد: همچنین دانشجویان و طلاب می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir نسبت به ثبت‌نام و دریافت نوبت واکسن کرونا خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: هماهنگی های لازم با مسئولین دانشگاه آزاداسلامی واحد شهرکرد و دانشگاه شهرکرد نیز به عمل آمده و دانشجویان این دو دانشگاه در محل های تعبیه‌ شده در دانشگاه مربوطه علیه کرونا واکسینه‌ خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا