خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

سربه زیر شدن کرونا در گیلان

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان گیلان، اظهار کرد: با هماهنگی و تلاش‌های صورت گرفته در روزهای گذشته شاهد افزایش تعداد پایگاه‌های ثابت و سیار واکسیناسیون در استان گیلان بودیم.

وی به فعالیت ۲۹۴ پایگاه واکسیناسیون در استان گیلان طی روز سه شنبه اشاره کرد و افزود: در شهرستان رشت نیز بیش از ۷۶ پایگاه ثابت و سیار در خدمت رشتوندان بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به شناور بودن تعداد پایگاه در طول روز، گفت: بر اساس نیاز و تعداد واکسن در هر روز تعداد پایگاه افزایش یا کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه اطلاعات مربوط به پایگاه‌های واکسیناسیون سراسر استان گیلان در پرتال اطلاع رسانی واکسیناسیون vac.gums.ac.ir منتشر می‌شود، ادامه داد: شهروندان می‌توانند اطلاعات مربوط به مراکز واکسیناسیون، نوع واکسن و زمان را از طریق این پرتال مشاهده کنند.

مهرابیان با اشاره به اینکه سامانه تلفنی ۴۴۰۱ نیز در خدمت شهروندان برای کسب اطلاعات مورد نیاز است، گفت: واکسیناسیون مادران باردار بالای ۱۸ سال نیز همزمان با سراسر کشور در استان گیلان نیز در حال انجام است.

وی به آخرین آمارهای کرونایی استان گیلان نیز اشاره و با بیان اینکه هم اکنون مجموع بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان ۷۲۰ نفر است، افزود: ۱۳۸ نفر در شبانه روز گذشته بستری شده‌اند.

مهرابیان با اشاره به بستری ۱۲۲ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه، گفت: ۱۴ نفر نیز امروز در این بخش بستری شدند و در مجموع حال ۱۲۹ بیمار کرونایی وخیم است.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت شیوه نامه‌ها از سوی شهروندان، اظهار کرد: نزولی بودن آمارها نباید شهروندان را نسبت به خطر کرونا بی تفاوت کند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا