خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تداوم تلفات دو رقمی روزانه کرونا در کردستان

فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدند و ۱۰ بیمار جان باختند.

وی از بستری شدن ۸۵۰ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی کردستان خبر داد و گفت: بیشترین شمار مبتلایان مربوط به شهرستان سنندج با ۵۰۸ بستری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد: هم اکنون ۸۴ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه(ICU) در سطح استان بستری هستند.

رضاعی آمار رسمی جان باختگان کرونا در کردستان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون هزار و ۷۵۵ نفر عنوان کرد و گفت: تاکنون ۷۵۲ نفر در سنندج، ۲۸۸ نفر در سقز، ۱۶۴ نفر در مریوان، ۱۲۶ نفر در بانه، ۱۴۲ نفر در قروه، ۹۵ نفر در کامیاران، ۸۸ نفر در دیواندره، ۷۱ نفر در بیجار، ۲۴ نفر در دهگلان و پنج نفر در سروآباد بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: انتظار داریم شهروندان همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، عدم حضور در تجمعات، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک را رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا