خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش زباله‌های عفونی کرونایی/ زباله‌ها در«تل سیاه»دفن می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، پوریا دروار با اعلام اینکه فراگیر شدن ویروس کرونا باعث شده تا میزان زباله‌های عفونی نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد، اظهار کرد: با توجه به ضرورت حفظ سلامت جامعه و شهروندان، جمع اوری زباله‌های عفونی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی جمع اوری و دفع می‌شوند تا سلامت جامعه با مخاطرات احتمالی مواجع نشود.

وی ادامه داد: همه مراکز درمانی، بیمارستانها و مطب پزشکان تحت پوشش جمع‌آوری زباله‌های عفونی قرار گرفته‌اند تا در این شرایط حساس کرونایی همه زباله‌ها به موقع جمع اوری و دفع شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس با تاکید بر اینکه دفع به موقع و همراه با شیوه نامه‌های بهداشتی این زباله‌ها می‌تواند از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کند، خاطرنشان کرد: در صورت بروز هزگونه تخلف از سوی مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و مطب پزشکان، با آنان برخورد قانونی می‌شود.

دروار یاداور شد: زباله‌های عفونی جمع اوری شده تحت نظر کارشناسان این سازمان در سایت «تل سیاه» دفع می‌شوند که تنها سایت و محل دفن زباله‌های عفونی بندرعباس است.

وی از جمع آوری بیش از ۵۶۰ تن زباله عفونی طی شش ماهه گذشته خبر داد و بیان داشت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در دفع غیر قانونی زباله‌های عفونی مراتب را به سازمان پسماند اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا