خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش نرخ مرگ افراد دچار مشکلات سلامت روان در پاندمی کرونا

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، قبل از شروع پاندمی، نرخ مرگ و میر در افرادی که دارای شرایط روانی شدید بودند از جمعیت عمومی بیشتر بود. تحقیقات جدید محققان کالج لندن نشان می‌دهد که بین مارس و ژوئن ۲۰۲۰، در اولین موج کووید ۱۹، مرگ و میر در افراد دارای شرایط روانی و معلولیت‌های ذهنی در مقایسه با عموم مردم افزایش بیشتری یافته است.

بر اساس این گزارش، مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ در بین افراد دارای اختلال یادگیری، ۹ برابر بیشتر از عموم مردم در اولین دوره قرنطینه بوده و برای افرادی که دارای اختلالات خوردن هستند تقریباً پنج برابر بیشتر بوده است.

در افراد مبتلا به اختلالات شخصیتی و افراد مبتلا به زوال عقل، مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹، چهار برابر بیشتر از مردم عادی و در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی بیش از سه برابر بود.

دکتر «جایتی داس مونشی»، سرپرست تیم تحقیق، می‌گوید: «نتایج حاصل از مطالعه ما تصویری واضح از چگونگی آسیب پذیری این گروه از افراد را نشان می‌دهد که در طول پاندمی کووید ۱۹، مشکلات سلامت روان و معلولیت‌های فکری شأن وخیم‌تر شده است. نرخ مرگ و میر بالاتر در مقایسه با عموم مردم با مرگ بیشتر ناشی از خود عفونت کووید ۱۹ و همچنین مرگ و میر ناشی از علل دیگر همراه بود.»

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا