خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واردات آخرین محموله های واکسن کرونا توسط هلال احمر تا اوایل آبان

محمدحسین قوسیان مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت وادارت واکسن به کشور توسط هلال احمر گفت: در اوایل مهرماه ۱۲ میلیون دوز واکسن توسط هلال احمر وارد کشور شد و مجموعاً تا امروز تعداد واکسن‌های وارداتی از سوی هلال احمر به ۳۰ میلیون دوز رسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که سقف واردات واکسن از سوی هلال احمر چه میزان خواهد بود عنوان کرد: بر اساس آخرین درخواست‌هایی که به هلال احمر ابلاغ شده ۳۰ میلیون دوز دیگر تا اوایل آبان ماه وارد کشور خواهد شد و مجموع واکسن‌های وارداتی از سوی این نهاد به ۷۲ میلیون دوز خواهد رسید.

دبیرکل جمعیت هلال احمر عنوان کرد: با واردات این واکسن‌ها مجموع واکسن‌های وارداتی هلال به ۱۱۲ میلیون دوز خواهد رسید.

قوسیان مقدم اظهار داشت: آخرین درخواست واردات واکسن از جانب هلال احمر، واردات آخرین محموله به تعداد ۳۰ میلیون دوز بوده و پس از واردات آن فعلاً درخواست دیگری نداریم.

وی تاکید کرد: در صورتی که مجدداً دستوری برای واردات واکسن به هلال احمر ابلاغ شود اقدامات لازم برای واردات را انجام خواهیم داد.

قوسیان مقدم گفت: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ الی ۱۶۰ میلیون دوز واکسن وارد کشور شده و واردات بیشتر واکسن با مجوز سازمان غذا و دارو خواهد بود.

دبیرکل هلال احمر در خصوص واردات دوز سوم نیز عنوان کرد: این واکسن‌های وارداتی همگی مربوط به دوز دوم واکسن هستند و در صورتی که برای دوز سوم نیز نیاز به واکسن باشد و درخواستی نیز اعلام شود مجدداً اقدام خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا