خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مسئول وضعیت افغانستان کسانی هستند که ۲۰ سال آنجا جنگیدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز پنجشنبه در نشست باشگاه «والدای» در سخنانی گفت که بشریت هم اکنون در عصر تحولات زندگی می کند، و این تحولات مُدام عمیق تر و اساسی تر می شوند.

رئیس جمهور روسیه در این باره ادامه داد: دهه اخیر یاداور این ضرب المثل چینی ها است… خدا نکند در عصر تغییرات زندگی کنیم. اما، خواسته یا ناخواسته، ما در حال حاضر دیگر در این دوره هستیم، و این تحولات مدام عمیق تر و اساسی تر می شوند.

پوتین سپس اضافه کرد: بیماری همه گیر کرونا تلنگر دیگری بود مبنی بر اینکه جامعه جهانی تا چه حد شکننده و آسیب پذیر است. تلفات ناشی از این بیماری بیشتر از تلفات ناشی از جنگ جهانی اول شده است.

وی در ادامه افزود: امروزه با تغییرات نظام مندی در تمام زمینه ها، از وضعیت ژئوفیزیک تا تفاسیر متناقض از بشریت و معنا و فلسفه وجودی آن، مواجه هستیم. وضعیت کنونی جهان محصول شکست جنگ سرد است. تحریم ها علیه شماری از کشورها بدون در نظر گرفتن شرایط کرونا همچنان ادامه دارد؛ اصول انسان گرایانه سیاسی غرب کجاست؟

ولادیمیر پوتین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: مسئولیت وضعیت جاری در افغانستان بر عهده کشورهایی است که ۲۰ سال در آنجا جنگیده اند. برای بازسازی اقتصاد افغانستان باید به این کشور کمک شود؛ دارایی های این کشور باید آزاد شود.

این مقام ارشد روسیه تأکید کرد: مسکو و واشنگتن پس از نشست سران دو کشور در ژنو، اکنون در مسیر صحیحی حرکت می کنند…. حضور نظامی ناتو در اوکراین را نمی پذیریم، این موضوع تهدیدی برای ما به شمار می آید…. روابط دوستانه روسیه و چین علیه هیچ کشورش نیست؛ دو کشور برخلاف ناتو بلوک نظامی تشکیل نمی دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا