خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

قم رتبه نخست رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور را دارد

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام سرمست صبح شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار گفت: خوشبختانه طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، قم به وضعیت زرد رسیده و تمام محدودیت‌ها نیز بر همین اساس مورد اجرا قرار می‌گیرد.

وی افزود: متأسفانه تعدادی از شهرستان‌های غربی کشور به وضعیت قرمز کرونایی رسیدند و این یک هشدار است و باید نگران پیک ششم باشیم.

استاندار قم همچنین اضافه کرد: مردم قم از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به بهداشت فردی رتبه نخست کشور را دارند، ولی شهروندان باید در تزریق واکسن همت کنند.

سرمست ادامه داد: به رغم آنکه قم از نظر مراکز و زیرساخت‌های واکسیناسیون سومین استان کشور به شمار می‌آید، ولی متأسفانه وضعیت این استان از نظر واکسیناسیون مطلوب نیست، در ایام پیش رو همه ارگان‌ها کمک کنند و همشهریان نیز برای واکسیناسیون مراجعه نمایند تا از این نظر، پوشش حداکثری پیدا کنیم.

استاندار قم در بخشی از سخنان خود مباحث صورت گرفته در مورد طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: مدیریت هوشمند محدودیت‌ها از اول آذرماه در کشور اجرایی می‌شود و با اجرای این طرح در رابطه با اصناف، اداره‌ها، تمامی مشاغل و مراکز فرهنگی تصمیم‌گیری خواهد شد که به صورت هوشمند محدودیت‌ها اعمال و از تعطیلی یکپارچه نیز جلوگیری شود.

وی طرح فوق را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: لازمه اجرای این طرح پوشش حداکثری واکسیناسیون برای کارکنان دولت و همه افراد فعال در مشاغل پرتجمع و پرخطر است.

وی یادآور شد: در این جلسه تاکید شد که صداوسیما، اصحاب رسانه، مسئولان آموزش‌وپرورش و دانشگاه علوم پزشکی برای اقناع‌سازی و روشنگری جامعه در مورد واکسن اهتمام جدی‌تری داشته باشند.

سرمست افزود: متأسفانه برای مخالفت با واکسیناسیون حرکت‌هایی صورت گرفته‌است و تجمع‌هایی از سوی اقلیتی در جامعه در مقابل مجلس شورای اسلامی شکل گرفته بود، این افراد باید توجیه شوند که برای سلامتی مردم دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا باید نحو شایسته‌ای اجرایی شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا