خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

میزان واکسیناسیون دانش آموزان در ایلام پایین است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری ظهر شنبه در جلسه ستاد کرونا در استانداری ایلام از آموزش و پرورش در بحث واکسیناسیون دانش آموزان و از دانشگاه علوم پزشکی به دلیل ارائه آمارهای متناقض مربوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان انتقاد کرد.

وی خطاب به مسئولان آموزش و پرورش استان بیان کرد: چرا میزان واکسیناسیون دانش آموزان پایین است؟ با اینکه بیشترین مراکز واکسیناسیون و امکانات در مرکز استان متمرکز است، اما میزان واکسیناسیون دانش آموزان در ایلام خیلی کم است.

استاندار ایلام افزود: جلسه‌ای بین دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش برگزار شود و در بحث واکسیناسیون در همه شهرستان‌ها و به ویژه مرکز استان ساز و کاری پیدا شود، نمی‌توانیم اجبار داشته باشیم اما می‌توانیم بازدارندگی ایجاد کنیم.

نوذری بیان داشت: در بحث بازگشایی مدارس به اعتماد سازی و ایجاد کمیته علمی از طرف دانشگاه علوم پزشکی نیاز است.

استاندار ایلام همچنین از آمارهای ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی در بحث رعایت پروتکل‌های بهداشتی انتقاد کرد و عنوان کرد: دقیقاً مشخص کنید مبنای رعایت پروتکل‌ها چیست؟ چطور در رعایت پروتکل‌ها یک هفته اول هستیم و هفته بعدش استان آخر.

وی گفت: برای بنده جای سوال است که این اعداد یعنی چی، این آمارها را که خودشان نمی‌زنند، شما باید به آنها ارائه دهید.

وی بیان کرد: این آمارها با هم همخوانی دارد، امروز در حضور رئیس جمهور اعلام شد که ایلام جز استان‌هایی است که رعایت پروتکل‌ها در آن پایین است در صورتی که هفته قبل جز استان‌های اول بودیم و این هفته شدیم استان سی ام.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا