خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا به کادر درمان در استان فارس

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا قاسم پور عصر شنبه در نشست خبری مجازی بیان کرد: دوز سوم واکسن کرونا به کادر درمانی که بیش از ۶ ماه از تزریق واکسن به آنها گذشته است آغاز شده این در حالی است که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها قرار است دوز سوم به سالمندان و سایر اقشار که دوره ۶ ماهه واکسن آنها به پایان رسیده است و بر اساس زمان‌بندی تزریق شود.

وی اضافه کرد: از روز دوشنبه اجرای طرح قرنطینه هوشمند در استان فارس اجرایی خواهد شد در این طرح کارمندانی که یک دوز واکسن را تاکنون تزریق نکرده‌اند اجازه ورود به محل کار را نخواهند داشت و غیبت برای آنان لحاظ خواهد شد این در حالی است که واحدهای صنفی نیز بدون داشتن کارت واکسیناسیون اجازه فعالیت ندارند.

قاسم پور تاکید کرد: در این طرح آمده است که حضور افراد در مراکز شلوغ و تجمع تنها منوط به ارائه کارت واکسن خواهد بود و دستگاه‌های اجرایی و متولی هر بخش نیز مشخص شده تا ضمن رعایت نکات بهداشتی اقدام به بررسی افراد کنند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا متذکر شد: بیش از ۵ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۴٠٢ دوز واکسن در سطح استان فارس تزریق شده است و به این ترتیب می‌توان گفت ۸۰ درصد افراد بالای ۱۸ سال در سطح استان فارس دوز اول واکسن خود را دریافت کردند این در حالی است که ۵۲ درصد از افرادی که واجد شرایط دریافت واکسن بودن نیز دوز دوم خود را دریافت کرده‌اند استان فارس رتبه نخست تزریق واکسن را به خود اختصاص داده است.

به گفته این مقام مسئول از میان ۳۶ شهرستان استان فارس هفت شهرستان دارای وضعیت آبی ۲۲ شهرستان دارای وضعیت زرد ۶ شهرستان دارای وضعیت نارنجی و شهرستان استهبان در استان فارس تنها شهرستانی است که دارای وضعیت قرمز است

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا