خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تنها ۳۲ درصد جمعیت هدف کردستان دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند

فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تاکنون ۶۴ درصد افراد بالای ۱۲ سال در کردستان اقدام به تزریق دز اول کرده‌اند اما ۳۲ درصد مردم دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: میزان واکسیناسیون تا زمانی که ۷۰ درصد جمعیت هدف را شامل نشود از نظر ما مطلوب نخواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: درصد مشارکت کردستانی‌ها در امر واکسیناسیون کرونا حدود شش درصد پایین‌تر از میانگین کشوری است لذا امیدواریم مردم استان با احساس مسئولیت اجتماعی در این عرصه اقدام کنند.

رضاعی در ادامه سخنان خود گفت: با توجه به تصمیم کمیته علمی کرونا، اجرای آزمایشی طرح «هوشمند سازی قرنطینه» در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و قزوین آغاز شده است.

وی افزود: به دلیل مشکلات اتصال سامانه‌های مربوط به وزارت بهداشت با وزارت کشور هنوز این طرح در کردستان به اجرا درنیامده است و امیدواریم با رفع این مشکل در چند روز پیش رو شاهد اجرای این طرح باشیم.

رضاعی اظهار کرد: پایین بودن میزان واکسیناسیون و رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی از سوی برخی از شهروندان موجب شده است که کردستان همچنان در پیک پنجم کرونا به سر ببرد و شاهد شهرهای متعدد قرمز و نارنجی در استان باشیم.

وی افزود: هشدار جدی برای شروع پیک ششم این ویروس در کشور وجود دارد که اگر کردستانی‌ها در امر مشارکت در واکسیناسیون تسریع نداشته باشند و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کم توجهی کنند شاهد صدمات بیشتری در زمان پیک ششم خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا