خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

وضعیت کرونایی سه شهرستان مازندران نارنجی شد

مصطفی جوانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه به دلیل کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عادی انگاری بیماری، شاهد افزایش شمار بیماران هستیم، گفت: این درحالی که بیماری هیچ وقت پاک و صفر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه شهرستان استان نارنجی است، گفت: اگر روند ادامه یابد وضعیت افزایش بیماری و تغییر رنگ کرونایی در استان گسترش می‌یابد.

وی با بیان اینکه روند و سرعت واکسیناسیون در استان مناسب است، افزود: پوشش واکسیناسیون دز دوم زیر ۵۰ درصد است، هرچند واکسیناسیون به طور کامل جلوی ابتلای بیماری را نمی‌گیرد ولی جلوی ابتلای شدید و مرگ را خواهد گرفت.

جوانیان یادآور شد: باید پروتکل‌های بهداشتی در کنار واکسیناسیون رعایت شود و با توجه به جهش بیماری، احتمال واکسن گریزی ویروس وجود دارد.

معاون بهداشتی علوم پزشکی بابل ادامه داد: اکثر موارد و بیماران مبتلا به کرونا در استان مربوط به کسانی است که واکسن تزریق نکردند و یا فقط دز اول را دریافت کرده‌اند.

وی با اظهار اینکه تزریق واکسن ۶۰ درصد مرگ ومیر ناشی از کرونا را کاهش می‌دهد؛ افزود: مقاومت مقابل تزریق واکسن باید شکسته و کاسته شود و اگر واکسیناسیون به صورت کامل انجام شود، به این راحتی وارد موج جدید نخواهیم شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا