خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری ۲۵۲ بیمار کرونایی در مراکز درمانی اردبیل/موج ششم در راه است

شهرام حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه با افزایش برگزاری مراسم عروسی و دورهمی های خانوادگی شاهد افزایش تدریجی مبتلایان به کرونا در استان هستیم اظهار کرد: عدم رعایت پروتکل‌ها و استفاده حداقلی از ماسک نشانه انتشار ویروس در جامعه است و اگر جهش جدیدی اتفاق بیفتد احتمال خیز ششم بسیار زیاد خواهد بود.

وی بر استفاده حداکثری و مداوم از ماسک در مکان‌های عمومی و شلوغ تاکید کرد و افزود: ماسک مانع ابتلاء به بیماری کرونا شده و میزان درگیری با ویروس را کمتر می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه ویروس کرونا بخصوص ویروس جهش یافته ممکن است از ایمنی ایجاد شده از واکسن هم عبور کند گفت: تأثیر اصلی واکسن در پیشگیری از بیماری شدید و مرگ و میر است و شهروندان باید پیش از شروع موج ششم در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه در هفته جاری شاهد بستری شدن ۲۲۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان اردبیل بوده ایم گفت: علت افزایش قابل توجه میزان بستری‌ها تأخیر در مراجعه بیماران به مراکز درمانی استان اردبیل است و در صورت ادامه این روند رشد قابل ملاحظه‌ای را در آمار بیماران بد حال و فوتی خواهیم داشت.

وی به آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در هفته جاری نیز اشاره کرد و افزود: امروز خوشبختانه مورد فوتی نداشتیم اما آمار فوتی‌های هفته جاری تعداد جان باختگان ناشی از کرونا در استان اردبیل به ۶ نفر می‌رسد.

حبیب زاده ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌های داغدار بیماران کرونایی از آنان خواست از تجمع در آرامستان های استان اردبیل و برگزاری هرگونه مراسم ختم خودداری کرده و با مشارکت در کارهای خیرخواهانه و قرائت فاتحه روح آن عزیزان را شاد کنند.

وی از بستری شدن ۳۳ بیمار دیگر در بیمارستان‌های استان اردبیل خبر داد و افزود: هم اکنون ۴۳ بیمار بد حال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند و تمامی بخش‌های اورژانس و اضطراری کرونایی در آماده باش کامل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از شهروندان خواست ضمن رعایت کامل محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی بیماری کرونا پزشکان و پرستاران را در این ایام سخت یاری کنند تا از فشار کاری کادر درمان استان اردبیل کاسته شود.

حبیب زاده بیان کرد: هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، خلخال، مشگین‌شهر، نمین، کوثر و سرعین در وضعیت زرد و شهرستانهای گرمی، بیله سوار، نیر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا