خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۶ شهرستان استان مرکزی در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جمالیان صبح شنبه در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت کرونا در استان مرکزی اظهار کرد: شهرستان‌های محلات، خمین، دلیجان، شازند، خنداب و کمیجان از توابع استان مرکزی در رنگ‌بندی جدید کرونا در وضعیت زرد طبقه‌بندی شده‌اند.

وی ادامه داد: شهرستان‌های اراک، آشتیان، تفرش، ساوه، زرندیه و فراهان نیز در این گزارش اکنون در وضعیت نارنجی کرونا هستند و باید موازین بهداشتی اعلام شده برای کسب و کار و فعالیت‌های اجتماعی با حساسیت در این مناطق رعایت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به احتمال وقوع موج ششم ابتلاء به این ویروس بیان کرد: تغییر رنگ‌بندی یک شهر یا استان به معنی رفع خطر نیست و انتظار می‌رود مردم نسبت به رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی پایبند باشند.

جمالیان افزود: واکسیناسیون عمومی تنها راه قطع چرخه انتقال ویروس و پیشگیری از ورود به ششمین موج این ویروس سرکش است بنابر این از تمامی افراد واجد شرایطی که به هر دلیل تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده‌اند می‌خواهیم که با دریافت واکسن در جهت مدیریت این اپیدمی قدم بردارند و به سخنان غیرعلمی و غیرمنطقی پیرامون عوارض واکسن، توجهی نکنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا