خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

احتمال موج ششم کرونا در آذربایجان غربی/تزریق واکسن سرعت یابد

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان ظهر یکشنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا، ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات دو ساله کادر درمان در مبارزه و مدیریت بیماری کرونا، اظهار کرد: مسئولان تلاش کنند با اعلام آمار مثبت و بهبودیافتگان کرونا به دنبال تزریق امید و نشاط به عموم باشند.

وی با اشاره به در پیش‌رو بودن موج ششم کرونا، خاطر نشان کرد: علاوه‌بر شروع موج ششم، احتمال شیوع آنفولانزا نیز بالاست که نیازمند فرهنگ‌سازی توسط دستگاه‌ها و سازمان‌ها به ویژه دانشگاه علوم پزشکی و نیز رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم است.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: مرزی بودن استان نیز می‌تواند شدت بیماری را افزایش داده و آسیب پذیری را بیشتر از پیش کند از این رو باید برنامه مدون و همه‌جانبه تهیه و تدوین شود.

معتمدیان بر پیشگیری از ابتلاء به کرونا و آنفولانزا تاکید و عنوان کرد: این مهم از روز اول شروع کاری دولت سیزدهم دنبال شده که می‌توان نمود آن را در واردات بیش از ۱۴۰ میلیون دوز واکسن تا به امروز مشاهده کرد.

وی اظهار کرد: اطلاع رسانی و تبلیغات در ارتباط با واکسیناسیون کرونا بایستی بهتر از پیش صورت گیرد تا سبب افزایش امید در مردم شود. تزریق واکسن دلیلی بر اتمام ویروس کرونا نیست از این رو انتظار می‌رود دستورالعمل‌های بهداشتی همچون گذشته توسط عموم رعایت شود.

استاندار آذربایجان غربی ضمن تاکید بر فعال‌تر شدن کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی کرونا در سطح استان، تشریح کرد: متأسفانه بحث عادی انگاری و ساده اندیشی در ارتباط با این بیماری پس از گذر از هر موج صورت می‌گیرد از این رو تشکیل کمیته نظارت و بازرسی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه به ویژه استان احساس می‌شود.

معتمدیان یکی از وظایف این کمیته را اقناع و تذکر به مردم دانست و یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان به بحث بیماریابی اهتمام جدی داشته باشد تا از شیوع بیماری و افزایش مبتلایان جلوگیری شود.

استاندار آذربایجان غربی ضمن ابراز تأسف نسبت به پایین بودن میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح استان، تشریح کرد: تمامی امکانات استان بایستی برای آگاه کردن مردم در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به کار گرفته شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا