خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

درآمد تلفن ثابت با هزینه های نگهداری آن در گلستان همخوانی ندارد

غلامعلی شهمرادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: شرایط کرونا نیاز به سرویس های مخابراتی را افزایش است و با توجه به اینکه فعالیت های مجازی شده نیاز به ارتباطات هم بالا رفته است.

مدیر مخابرات منطقه گلستان افزود: در این راستا نیاز به اقدامات توسعه ای و نوسازی و بازسازی شبکه‌های مخابراتی در نقاط مختلف شهر و روستا است.

وی گفت: مخابرات در سال ۸۸ به بخش خصوصی واگذار شده و درآمد دولتی ندارد لذا باید هزینه های خود را از محل درآمدها تامین کند.

شهمرادی بیان کرد: در سال گذشته برخلاف سایر خدمات مانند آب، برق و گاز تغییری در تعرفه‌های مخابرات تلفن ثابت نداشتیم.

مدیر مخابرات منطقه گلستان عنوان کرد: در همین راستا شرکت مخابرات ایران طرحی را پیشنهاد داده که براساس آن مدل تعرفه‌گذاری تلفن ثابت تغییر خواهد کرد که این امر در شورای رقابت در حال بررسی است.

وی اضافه کرد: درآمدها در بخش تلفن ثابت با هزینه ها همخوانی ندارد به عنوان مثال در گلستان به طور متوسط درآمد هر خط ثابت ماهیانه پنج هزار تومان است در صورتی که ماهیانه بیش از ۲۰ هزار تومان برای هر خط تلفن ثابت هزینه می شود.

شهمرادی با بیان اینکه باید این اختلاف فاحش جبران شود، عنوان کرد: درآمدی که از تغییر مدل تعرفه ها خواهیم داشت صرف توسعه شبکه‌های موجود و نوسازی و بازسازی به منظور ارتقاء کیفیت و ظرفیت سازی جدید خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا