خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

موج ششم کرونا در کمین عادی انگاری اردبیلی‌ها

شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب آغاز پیک ششم کرونا خواهد شد اظهار کرد: لازم است عموم مردم و مسئولان رعایت اصول اولیه بهداشتی را یکی از ارکان زندگی خود قرار دهند تا شیوع کرونا به وضعیت بحرانی نرسد.

وی با تاکید بر اینکه هنوز واکسیناسیون ما کافی نیست و برای آنکه خیالمان راحت شود حتماً باید به ۸۰ درصد مردم دو دز واکسن تزریق شود، افزود: تاکنون یک میلیون و ۴۴۵ هزار و ۳۵۷ دُز واکسن در استان اردبیل تزریق شده که از این مقدار ۸۵۰ هزار و ۴۳۴ دُز مربوط به نوبت اول و ۵۹۴ هزار و ۹۲۳ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسیون است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: در فصول سرد سال متأسفانه استفاده از هوای تازه در محیط کاهش می‌یابد و اگر تهویه مناسبی وجود نداشته باشد بعد از چند دقیقه ماسک کارایی خود را ازدست خواهد داد.

حبیب زاده از جان باختن ۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر خیز آرام در استان آغاز شده به طوری که ۴۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری بوده که حال عمومی آنان وخیم گزارش شده است.

‎ وی با اشاره به بستری همزمان ۱۷۸ بیمار در بیمارستان‌ها ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که با این روند همچنان شاهد آمار افزایش بستری در چند روز اخیر هستیم و ضروری است تا مردم در خانه ماندن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از بهبودی نسبی و ترخیص ۳۳ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته در اردبیل خبر داد و گفت: امیدواریم با افزایش آمار بهبود یافتگان در هفته اخیر ظرفیت تخت‌های بیمارستانی نیز افزایش یابد.

حبیب زاده با تشریح وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های استان اردبیل، تصریح کرد: هم اکنون شهرستان مشگین شهر در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد و خلخال در وضعیت زرد و شهرستان‌های نمین، کوثر، سرعین، گرمی، بیله سوار، نیر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.‌

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا