خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تداوم وضعیت نامتعادل کرونا در اردبیل/۱۷۵ بیمار تحت مراقبت هستند

شهرام حبیب زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، از بستری همزمان ۱۷۵ بیمار در اردبیل خبر داد و اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته با بستری ۱۶ بیمار و بهبودی ۲۵ نفر دیگر تعداد بیماران کرونایی تحت مراقبت در بیمارستان‌های استان به ۱۷۵ نفر رسید.

وی اضافه کرد: متأسفانه حال عمومی ۵۱ بیمار مساعد نبوده و هم‌اکنون در بخش ICU تحت مراقبت ویژه هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از فوت ۲ بیمار دیگر در شبانه‌روز گذشته خبر داد و تصریح کرد: میانگین فوتی‌های کرونا در دو ماه گذشته به ۳ نفر در روز می‌رسد که این موضوع اگر چه نسبت به ماه‌های گذشته رو به شرایط خوب بوده اما دلیل بر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمی‌شود چرا که ما در استان روزهای بدون فوتی کرونا هم داشتیم.

به گفته حبیب‌زاده تاکنون یک میلیون و ۴۶۰ هزار و ۹۷ دُز واکسن در استان اردبیل تزریق شده که از این تعداد ۸۵۳ هزار و ۳۵۷ دُز مربوط به نوبت اول و ۶۰۶ هزار و ۷۴۰ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسیون است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در فصول سرد سال متأسفانه استفاده از هوای تازه در محیط کاهش می‌یابد و اگر تهویه مناسبی وجود نداشته باشد بعد از چند دقیقه ماسک کارایی خود را ازدست خواهد داد.

حبیب زاده با تشریح وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های استان اردبیل، تصریح کرد: هم اکنون شهرستان مشگین شهر در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، بیله‌سوار و گرمی در وضعیت زرد و شهرستان‌های نمین، کوثر، خلخال، سرعین، گرمی، بیله سوار، نیر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.‌

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا